Danimarkalı Kalıpçıdan, Tek Parçalı Valf

Yazar: plastoday

Danimarkalı plastik üreticisi Carmo, idrar toplama torbaları için benzersiz bir döner valf tasarladı ve geliştirdi. Valf, sağlamlığını ve dayanıklılığını artıran ve Danimarka’da tam otomatik yüksek hacimli üretim sağlayan tek parça halinde kalıplanacak.

Batı’daki valf üretimi, düşük ücretlerin maliyetleri düşük tuttuğu Doğulu imalatçıların baskısı altındadır. Carmo, şimdi idrar toplama torbaları ve diğer ilaç torbaları için tamamen kalıplanmış bir döner valf geliştirdi. Valfin tek parça olarak kalıplanması, maliyetlerin düşük tutulması anlamına gelir. Bu, Danimarka’daki tamamen kalıplanmış yüksek hacimli üretimi uluslararası rekabet edebilir hale getiriyor.

“Carmo SuperValve’ın piyasada gerçekten bir devrim olduğunu söyleyecek kadar ileri gideceğiz. Döner valfin nasıl tek parça kalıplanacağına dair kodu kırdık. Bu da üretim süresini önemli ölçüde azaltabileceğimiz anlamına geliyor”. Carmo A/S’nin geliştirme ve teknoloji direktörü Anders Johnsen, “bizim için çok fazla rekabetin olduğu bir alanda rekabetçi hale geldik ve bunu son derece dayanıklı ve güvenli bir ürünle yapıyoruz” dedi.

Yüksek adetli üretimin rekabet gücünün yanı sıra, yeni valfi tek parça halinde üretmenin daha fazla faydası vardır. Birkaç parça halinde üretilen normal kapakçıklar, yoğunluk sağlamak için silikon ile bir arada tutulur. Yeni valf ile, ek yeri olmadığı için sızıntı riskini en aza indirir ve biyolojik olarak parçalanmayan silikondan da üretimde kaçınmış olursunuz.

“Artık tek parça halinde üretebiliyor olmamız normal dönüşlü vanalara göre bariz bir gelişme. Birkaç parçanın üretilip birleştirilmesini gerektiren tüm ara işlemlerden kaçınıyoruz. Dayanıklılığı ve homojenliği yüksek bir ürünümüz var, Bu da valfi daha güvenli ve sızıntıya karşı dirençli hale getiriyor”, dedi Johnsen.

“Artık bu kadar yüksek bir valf güvenliği seviyesine ulaşabilmemiz endüstri için çığır açıcı. Aynı zamanda, ISO 13485 ve MDR yönetmeliğini karşılıyorlar. Güvenlik ve sızıntı direncinin en üst düzeyde olmasını sağlamak için tıbbi olarak onaylanmış malzemelerden üretilecekler.”

Carmo’nun uzmanlığı, büyük miktarlarda üretilebilen özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Carmo SuperValve de bir istisna değildir. Bu, vanaların çeşitli amaçlara ve ihtiyaçlara ve dolayısıyla belirli endüstrilere özel olarak üretilebileceği anlamına gelir. Bu da, maliyetlerin ve üretim oranlarının hala rekabetçi olduğu düşünüldüğünde benzersizdir.

“Hem yatırımcılar hem de son kullanıcı için çok önemli bir işleve sahip, oldukça basit bir ürün. Bu nedenle, müşterilerin isteklerini yerine getirmek için özel olarak tasarlanabilen, güvenli, kaliteli bir ürün sunabilmek bizim için çok önemli” diyor Anders Johnsen.

Benzer Yazılar