Dünyanın İlk Şeffaf Geri Dönüştürülebilir Blister Ambalajı

Yazar: plastoday

TekniPlex Healthcare tarafından, dünyanın ilk tamamen şeffaf geri dönüştürülebilir orta bariyerli blister ambalajı, önümüzdeki hafta Chicago’daki Pack Expo’da tanıtılacak. 23-26 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşecek etkinlikte W-13043 standında neme karşı bariyer koruması içeren ambalajı sergileyecek.

Ambalaj, bir poliolefin blister film ile bariyer polipropilen (PP) kapak filmini eşleştirir. #5 (PP) geri dönüşüm akışının mevcut olduğu coğrafyalarda geri dönüştürülebilir. TekniPlex Healthcare’e göre bu, şekillendirilmiş bir blister ve kapak kombinasyonunun geri dönüştürülebilir olarak ilk kez onaylandığını gösteriyor. Bu da onu sağlık hizmeti ambalajlarını daha sürdürülebilir hale getirmek için gelişen çabada önemli bir kilometre taşı olarak nitelendiriyor.

İmalat açısından bakıldığında, ilk işlenebilirlik analizleri olumlu. Yakın gelecekte büyük ölçekli testler planlanmaktadır.

Fuarda TekniPlex Healthcare, bariyer koruması gerektirmeyen ürünler için uygun, tamamen geri dönüştürülebilir polyester mono malzemeli blister ve kapak kombinasyonunu da tanıtacak.

TekniPlex Healthcare CEO’su Chris Qualters, “Şeffaf bariyerli blister ambalajları geri dönüştürülebilir hale getirme yeteneği, teknik zorlukların kapsamlı araştırmalar, denemeler ve özveriyle üstesinden gelinmesi gereken sağlık malzemesi döngüselliğine doğru çok önemli bir adımdır” dedi. “Uzun süredir devam eden bu pazar ihtiyacını karşılayabilen ilk malzeme bilimi şirketi olmaktan son derece gururluyuz ve yeni blister ambalajları Pack Expo’da sergilemeyi dört gözle bekliyoruz.”

TekniPlex Healthcare, Pack Expo’da tıbbi cihaz koruması için daha düşük ağırlıklı, güçlendirilmiş kuşe kağıdı da piyasaya sürüyor. Tescilli kaplama formülasyonları ve uygulama teknolojisi, zorlu performans ve sterilizasyon gereksinimlerini karşılayabilen rulolarla sonuçlanır. Güçlendirilmiş kaplanmış kağıtlar, şırıngaları paketlemek için uygundur. TekniPlex Healthcare, inceltilmiş ürünün ilk ticari siparişini önde gelen bir sürüntü çubuğu üreticisinden aldığını duyurdu.

Benzer Yazılar