EREMA 2020/21 Gelirlerinde %20’lik Artış Sağladı

Yazar: plastoday 24 views0

EREMA Avusturya Geri Dönüşüm

2020/21 mali yılının başlangıcı, Avusturya’da neredeyse aynı zamanda uygulanan ilk Corona karantinası ve pandeminin dünya çapında yayılması nedeniyle özellikle zorlayıcıydı. Bununla birlikte, geçmiş yılların geliştirme çalışmaları ve yatırımları etkileyici bir şekilde karşılığını verdi. EREMA Group GmbH ve bağlı ortaklıkları EREMA, PURE LOOP, UMAC, 3S, KEYCYCLE ve PLASMAC’tan oluşan EREMA Group, büyüme rotasını sürdürmeyi başardı ve yılı bir kez daha başarılı bir şekilde kapatabilecek. 250 milyon Euro’luk toplam ciro, 2019/20 mali yılına kıyasla gelirde yüzde 20’den fazla bir artışı temsil ediyor.

“Her birimizi olağanüstü mesleki ve özel zorluklarla karşı karşıya bırakan bir yılda, çalışanlarımız için güvenli bir çalışma ortamı yaratmayı, müşterilerimizin beklentilerini karşılamayı ve gerçekleştirdiğimiz yenilikleri dünya çapında başlatmayı başardığımız için özellikle gurur duyuyoruz.”, diyor EREMA Group GmbH CEO’su Manfred Hackl.

Artan kalite taleplerine teknolojik çözümler

EREMA Grup şirketleri tarafından sağlanan yaklaşık 7.000 sistem şu anda dünya çapında 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Çalışan sayısı toplam 660’a yükseldi. Teknolojik açıdan, tüm segmentlerdeki büyüme, bu geri dönüşüm çözümleri kullanılarak elde edilen yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş peletlere dayanmaktadır. Bu sistemler, artık kozmetik ve gıda sektörlerinde ambalaj için tüketici sonrası geri dönüşümün kullanılmasını mümkün kılıyor. Bu nedenle geri dönüşüm şirketleri satın alımlarını gelecek için önemli bir yatırım olarak görüyor. Bu, örneğin, koku optimizasyonlu geri dönüşüm üretimi için ReFresher’lı INTAREMA® TVEplus® sistemlerine yönelik siparişlerdeki artışta görülebilir. Yalnızca geçen mali yılda satılan bu sistemlerin geri dönüşüm kapasitesi yılda 250.000 tondur.

PET Geri Dönüşümü

PET geri dönüşümünde, içecek endüstrisi için ambalaj üreten müşteriler, iki yıl önce piyasaya sunulan VACUNITE® teknolojisine giderek daha fazla karar veriyor. Kısa bir süre önce Belçikalı PET şişe ve preform üreticisi Resilux, şişeden şişeye geri dönüşüm kapasitesini iki katına çıkaracağını duyurdu. Ek olarak, EREMA’nın VACUREMA® teknolojisi sadece şişeden şişeye uygulamalar için geliştirilmedi. Aynı zamanda PET’ten levhaya, PET’ten elyafa ve PET’ten çembere gibi çeşitli diğer işleme yetenekleri için de uygun bir prosestir.

Yukarıda bahsedilen tüm geri dönüşüm teknolojileri ve geri dönüşüm ve birleştirme işlemini tek adımda gerçekleştiren COREMA® sistemleri, renk ve MVR değerlerinin izlenmesi için kapsamlı bir QualityOn paketi ile donatılabilir. EREMA müşteri platformu BluPort, kalite kontrolünde makine operatörlerini destekleyen ve makine performansını artıran dijital yardım sistemlerini bir araya getirir. “Geçtiğimiz birkaç yılda çok sayıda geliştirme çalışması gerçekleştirdik. Sonuç olarak elde ettiğimiz yüksek kalite seviyesiyle, artık plastik geri dönüşümüne kendini adamış ve sayıları giderek artan marka üreticilerinin kesin gereksinimlerini karşılıyoruz.” diyor Hackl.

Bu şirket içi segmentle benzer bir resim. EREMA Group, parçalayıcı-ekstrüder teknolojisinde uzmanlaşmış iştiraklere sahiptir. Böylece PURE LOOP ve PLASMAC ile şirket içi müşterilerine üretim atıklarının geri dönüştürülmesinde farklı gereksinimleri karşılayan geniş bir makine yelpazesi sunmaktadır. Ayrıca PURE LOOP ve PLASMAC artık ABD’deki ilgili makine tiplerini kullanarak müşterilerin malzemeleriyle testler sunabilmektedir. İtalya’daki PLASMAC tesisinde, geçen mali yılda üretim alanı ikiye katlandı ve makine kabul testleri için yeni bir gösteri merkezi de inşa edildi.

Gelecek için ideal donanıma sahip

Şirket grubu, UMAC (önceden sahip olunan makineler), 3S (temel bileşenlerin geliştirilmesi ve üretimi) ve KEYCYCLE (planlama, mühendislik ve anahtar teslimi projeler) ile tamamlanır. Bu da EREMA Grubunun mekanik plastik geri dönüşümünün tüm yelpazesini kapsadığı anlamına gelir. Hackl şunları söylüyor: “Son üç yılda, lokasyonlarımızın modernizasyonu ve genişletilmesi ile müşteri hizmetleri ağımızın konsolidasyonu için yaklaşık 60 milyon Euro’luk yatırım yaptık ve sipariş durumu şu anda gayet iyi.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>