Film ve Esnekler Geri Dönüşüm Koalisyonu Hibesi

Yazar: plastoday

Geri Dönüşüm Ortaklığı bünyesindeki Film ve Esnekler Geri Dönüşüm Koalisyonu, ilk film ambalaj yakalama hibesini, daha çok EFS-plastik olarak bilinen Çevre Dostu Çözümlere verdi. Kanadalı geri dönüşüm şirketi, plastik film geri dönüşümünde uzmanlaşmıştır.

200.000 dolarlık hibe, Hazleton, PA, tesisinde yeni ekipman için ödeme yapacak. Film geri dönüşüm kapasitesini ayda 560.000 pound – 50 milyondan fazla plastik torbaya eşdeğer – artıracak ve konut filmi ve esnek plastik geri dönüşümünü ölçeklendirmek için zemin hazırlayacak.

EFS-plastikler, 90.000 fit kare Hazleton fabrikasından ve Listowel, Ontario’daki 75.000 fit karelik bir tesisten yılda 27.000.000 kilo çöplüklerden yönlendiriyor.

ABD’deki hanelerin sadece %1’i evde esnek malzemeleri geri dönüştürebilir

The Partnership’in “Peşin Ödeme” Raporuna göre, film ve esnek ambalajların konutlarda toplama ve işlemede yaygın olarak kabul görmesi için önemli yatırımlar gerekiyor. Bugün ABD’deki hanelerin yalnızca %1’i çöplerinde veya arabalarında geri dönüşüm yapabiliyor. Bakkal ve saklama poşetlerinden ambalajlara kadar her ABD evinde yılda yaklaşık 43 kilo bulunan bu malzemelerle, konut filmlerini ve esnek geri dönüşümünü artırmak için sistem iyileştirmeleri, plastik atık krizini ele almak ve çöp sahalarından 4 milyon tondan fazla tasarruf sağlamak için çok önemlidir.

Film ambalaj ayrıca daha ağır ambalajlara kıyasla daha az karbon ayak izi sunar.

The Partnership’in bir parçası olan Film ve Esnekler Geri Dönüşüm Koalisyonu, film geri dönüşümünün kaldırım kenarındaki koleksiyonunu artırmak ve film ve esnek ürünler için son pazarları desteklemek isteyen geniş bir sektör paydaşları grubudur. Koalisyonun 2022-2023’teki ana odak noktası, Ortaklığın topluluklar ve Malzeme Geri Kazanım Tesisleri (MRF’ler) için sağlam hibe programlarını tamamlayan altyapı ve optimizasyon hibelerinin yanı sıra pilot projeler aracılığıyla verimli ve etkili toplama sağlamaktır. EFS-Hazelton operasyonundaki yeni ekipmanlara ek olarak, bu hibenin bir kısmı, yeni ürünler ve ambalajlar oluşturmak için malzemeyi peletlere dönüştürmek adına EFS-Listowel tesisindeki testleri finanse edecek.

The Recycling Partnership Circular Ventures Başkan Yardımcısı Sarah Dearman, “Koalisyonun film ve esnek ambalaj koleksiyonunu artırma misyonunda önemli bir test alanı ve kilometre taşı olan EFS-plastiklere bu hibeyi duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Ortaklık, geleceğin başarılı bir sisteminin tüm malzemeler için geri dönüştürülebilirlik zorluklarını ele alacağına ve her ABD evinde bulunan bu değerli malzemenin çoğuyla, ölçeklenebilir film ve esnek plastik geri dönüşümünü destekleyecek yatırımlar önemli ve gerekli olduğuna inanıyor.”

EFS-plastik iş geliştirme ve satın alma direktörü Eadaoin Quinn, “Daha fazla filmin geri dönüştürülmesi, bir bütün olarak geri dönüşüm sistemi için fayda sağlayacaktır” diyor. “Film, birçok geri dönüşümcü için bir kirleticidir, ancak daha fazlasını yeni ürünlere dönüştürebilirsek, filmin neden olduğu MRF’ler üzerindeki yükü azaltırken aynı zamanda bir çöp sahası veya yakma fırını yerine yeni ürünlere daha fazla plastiği geri koyabiliriz.”

Film ve Esnekler Geri Dönüşüm Koalisyonu destekçileri

Koalisyonun misyon odaklı çalışması, yönetim kurulu üyeleri American Chemistry Council, Dow, Hill’s Pet Nutrition, The Kraft Heinz Company, Procter & Gamble, SC Johnson ve malzeme değer zincirinin tüm segmentlerini temsil eden kuruluşların katkılarıyla desteklenmektedir. Diğer Koalisyon üyeleri arasında Amcor, AMP Robotics, Berry Global, Campbell Soup Company, Esnek Ambalaj Birliği, Happy Family Organics, Johnson & Johnson Consumer Inc., Kellogg Company, Keurig Dr Pepper, Mars, Incorporated, Mondelez International, Nature Valley ve Nestlé yer alıyor. Koalisyon, endüstri liderleri Plastik Geri Dönüştürücüler ve Sürdürülebilir Ambalaj Koalisyonu Derneği tarafından tavsiye edilmektedir.

Benzer Yazılar