Ford Otosan Gölcük Fabrikası 2 Ay Üretime Ara Verecek

Yazar: plastoday 72 views0

Ford Otosan Üretim Durdurma

Ford Otosan, yarı iletken tedarikinde yaşanan sorun gerekçesiyle Gölcük fabrikasında 19 Nisan ile 13 Haziran arasında iki aya yakın bir süre üretime ara verileceğini duyurdu. Açıklamaya göre, duruşun ardından işçileri ihracat hedeflerinin tutturulması için artan üretim temposu ve planlanan izinlerin iptali bekliyor.

Kamuoyunu Aydınlatma Platformu ve Ford Otosan işçilerine konuyla ilgili açıklama yapıldı. Yarı iletken tedariki konusunda dünya genelinde yaşanan sıkıntının devam etmesinin yanında Japonya’daki deprem ve yangının neden olduğu yarı iletken malzemelerde tedarik sorunun ortaya çıktığı belirtildi. Açıklamada “Bu yeni gelişmenin etkisiyle, her yıl yaz aylarında planlı bakım ve yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanması amacıyla yaptığımız rutin duruşumuzun öne çekilmesine karar verildi. Ayrıca Gölcük fabrikamızda 19 Nisan ile 13 Haziran tarihleri arasında üretime ara verilecektir. Yenişehir ve Eskişehir fabrikalarımızda ise üretime devam edilecektir” dendi.

Açıklamada üretime ara verilmesinden kaynaklanan kaybın etkisinin üretim temposundaki artış sayesinde azaltılmasıyla 2021 yılı için hedeflenen üretim ve satış adedinin yakalanacağı kaydedildi.

Firma çalışanlarına yapılan açıklamada ayrıca, geleneksel duruş haftaları için izin planı yapanların, bu planlarını değiştirmesi gerektiği ifade edildi.

Evrensel. “FordOtosan Gölcük fabrikası 2 ay üretime ara verecek”. Erişim 15 Nisan 2021.
https://www.evrensel.net/haber/430689/ford-otosan-golcuk-fabrikasi-2-ay-uretime-ara-verecek

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>