Green Dot Bioplastics, Paketleme İçin Yeni Kalite Sunuyor

Yazar: plastoday

Biyoplastik malzemelerin önde gelen geliştiricisi ve tedarikçisi Green Dot Bioplastics, Terratek BD serisini tek kullanımlık ve paketleme uygulamaları için hedeflenen dokuz yeni gübrelenebilir kalite ile genişletti.

Film ekstrüzyonu, termoform ve enjeksiyon kalıplama için genişletilmiş teklif, marka sahiplerinin ve tüketicilerin artan sürdürülebilirlik taleplerini karşılarken, çevre koşullarında daha hızlı biyolojik bozunma oranları elde etme Green Dot Bioplastics hedefiyle uyumludur.

Biyokompozitleri, elastomerleri ve doğal elyaf takviyeli reçineleri içeren biyoplastik portföyü, tamamı şirketin Onaga, Kan’daki yeni genişletilmiş üretim tesisinde üretiliyor.

Green Dot Bioplastics CEO’su Mark Remmert, “Bu lansman, tek kullanımlık uygulamalar ve ambalaj pazarları için yeni bir kompostlanabilir malzeme kategorisinin kapsamlı gelişimini tamamlıyor” dedi. “Ortam kompostlama koşullarında daha hızlı biyolojik bozunma oranına ve pazarın talep ettiği işlevsel performansa sahip benzersiz malzemeleri başarıyla geliştirdik.”

Beş yeni film sınıfı, geleneksel şişirilmiş veya döküm film ekipmanlarında çalıştırıldığında hiçbir alet veya işlem değişikliği gerektirmeyen gübrelenebilir nişasta karışımlarıdır.

Bunlar arasında, yüksek delinme direnci ve yırtılma mukavemeti sergileyen ve lineer düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) film gibi ısıl yapışmalı Terratek BD3003 bulunmaktadır. Bu arada Terratek BD3300, yüksek ısı direncine ve HDPE filme benzer genel özelliklere sahip sert, yüksek modüllü bir malzemedir.

Film sınıfları, evde kompostlaştırma, endüstriyel kompostlama ve toprakta biyolojik olarak parçalanabilirlik için daha hızlı biyolojik bozunabilirlik oranları sunar. Ürün poşetleri, kabarcıklı ambalaj, tarım filmleri ve diğer çim ve bahçe ambalajları dahil olmak üzere bir dizi uygulama için hedeflenirler. Film materyalleri, Avrupa’nın önde gelen sertifikasyon kuruluşu olan TüV Avusturya tarafından üçüncü taraf sertifikasyonunu tamamlıyor.

Green Dot’un yeni gübrelenebilir teklifi, netlik dahil olmak üzere bir dizi özellik sağlayan üç yeni termoform derecesi içerir.

Diğer sınıflar, yemek servisi paketleme, paket servis kapları, şarküteri paketleri ve pipetler gibi uygulamalar için daha yüksek ısı performansı ve daha fazla esneklik sağlar. Termoform kaliteleri de TüV Avusturya tarafından nihai sertifikasyonunu tamamlıyor

İki enjeksiyonlu kalıplama kalitesi, yeni kompostlanabilir teklifi tamamlıyor. Kapaklar, yemek servisi gereçleri ve paket servis kapları için daha yüksek ısı performansı ve gelişmiş işlenebilirlik (daha düşük çevrim süreleri) sağlarlar.

Green Dot, çığır açan bir uygulama geliştirme çabasında, enjeksiyon kalıplı bir paket için canlı menteşe tasarımını ticarileştirmek için bir müşteriyle birlikte çalıştı.

Tipik biyoplastik reçinelerin fiziksel ve mekanik özellikleri, daha önce polipropilen tipi bir muhafaza için gerekli mekanik özellikleri sağlarken, yüzlerce bükülme açıklığı ve kapanışı yapabilen canlı bir menteşenin kalıplanmasına izin vermemiştir.

Benzer Yazılar