Greiner Ambalaj ve Plastic Bank’tan Plastik Toplama Merkezi

Yazar: plastoday 449 views0

Greiner Ambalaj

Gıda ve gıda dışı sektörlerde faaliyet gösteren bir aile şirketi olan Avrupalı ​​plastik ambalaj üreticisi olan Greiner Ambalaj, okyanus kirliliğini toplumun bugün karşı karşıya olduğu en büyük çevre sorunlarından biri olarak görüyor.

“Biz bir aile şirketiyiz. Bu nedenle, gelecek nesiller için dünyamızı korumayı misyonumuz haline getirdik,” diye açıklıyor Greiner Ambalaj CEO’su Manfred Stanek.

Bu misyon, kıyı topluluklarında etik geri dönüşüm ekosistemleri oluşturan bir sosyal girişim olan Plastic Bank ile yeni bir işbirliğine yol açtı. Şirket, Filipinler, Manila’daki beş toplama noktasının aktivasyonunu desteklemeyi taahhüt etti.

Okyanus plastiğinin çoğu, güneydoğu Asya gibi dünyanın geri dönüşüm altyapısının olmadığı bölgelerden geliyor. Yalnızca Filipinler’de, her yıl tahmini 2.000.000 metrik ton plastik okyanusa sızmakta.

Plastic Bank, bu altyapıyı, toplayıcıların para, mal veya dijital jeton karşılığında takas edebilecekleri plastik atıkların toplanmasını organize ederek ve malzemeleri küresel üretim tedarik zincirine yeniden dahil etmek için yeniden işleyerek inşa ediyor. Üyeler, plastik için piyasa oranının üzerinde bir prim alırlar ve bu da tutarlı, yaşanabilir bir ücret kazanmalarını sağlar. Plastic Bank ayrıca yerel girişimcilerin kendi Plastic Bank şubelerini tam olarak desteklenen bir franchise olarak kurmalarına ve işletmelerine olanak tanır.

Başka bir deyişle plastik atık, değerli bir para birimi haline geliyor.

Yeniden işlenen malzemeler Sosyal Plastik olarak satılmaktadır. Plastic Bank’ın IBM tarafından desteklenen tescilli blok zinciri teknolojisi, şeffaf ve izlenebilir bir tedarik zinciri ve denetlenebilir, gerçek zamanlı etki takibi sağlar.

Greiner Ambalaj, kuruluşun başarılarından ve özellikle dikey olarak entegre yaklaşımından etkilendi.

“Plastik atıkların toplanması, çevreyi temizlemeye ve döngüsel ekonomiye önemli bir katkı sağlamanın yanı sıra yoksullukla mücadele ediyor. Ortak hedefimiz, insanları yoksulluktan kurtarırken plastiğin okyanuslara akmasını önlemek, ”dedi Stanek.

Greiner ve Geri Dönüşüm

Greiner, plastik ambalaj üreticisi olarak daha sürdürülebilir bir endüstri ihtiyacının farkında. Şirket, 1980’lerden beri köpük ve plastik için geri dönüşüm teknolojileri geliştiriyor ve geri dönüştürülmüş plastikler için yeni uygulamalar belirliyor.

Ayrıca, “New Plastics Economy Global Commitment” imzacısı olarak, sorunlu veya gereksiz plastik ambalajları ortadan kaldırmayı, ambalajlarını yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir hale getirmeyi ve ambalaj ürünlerinde geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını artırmayı taahhüt etti.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>