Haitian 2020 Satışları Rekor Kırdı

Yazar: plastoday 50 views0

Haitian

Birim satışları açısından plastik enjeksiyon kalıplama makinelerinin en büyük küresel üreticisi olan Haitian,2020’de satılan makinelerin yeni bir rekor olduğunu açıkladı. Çin’in pozitif ekonomik büyümesinden kaynaklanan rüzgârın altını çizdi. Oysa ki dünyanın geri kalanı Covid-19’un etkilerinden sarsılıyordu.

Toplam geliri 11,8 milyar CNY (1,53 milyar Euro) ile % 20,3 artarken 2019’daki 32.000 adede kıyasla 43.000 adet civarı makine sattı. Böylece net kar, %36.4 ile 2.3 milyar CNY artmış oldu.

Haitian ‘ın bazı denizaşırı pazarlardaki satışlar pandemiden ciddi şekilde etkilenmişti. Ancak ihracat satışları 3,52 milyar CNY ile % 2,1 arttı. Yurt içi satışlar ise ilk çeyrekte bir ay süren kapanmaya rağmen 8,28 milyar CNY ile % 30,2 arttı.

Ocak-Haziran döneminde kitlesel tıbbi ürünler ve ambalajlardaki canlı büyüme nedeniyle, amiral gemisi ürünü Mars Serisinden 37.000 ünite satıldı. Ve gelirleri 8.2 milyar CNY ile % 28.6 arttı. Ev aletleri ve otomotiv pazarları yılın ikinci yarısında toparlanırken, Zhafir ve Jüpiter Serisi getirileri sırasıyla % 6,8 ve % 3,2 arttı.

İleriye bakıldığında, Haitian ’ın 2021-2025 planı, küresel pazardaki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor. Buna ek olarak üst düzey pazardaki rekabet gücünü artırmayı ve dijital üretim çözümlerini ilerletmeyi de içeriyor. Ayrıca makine bileşenlerini standartlaştırmayı da amaçlamaktadır.

Haitian geçtiğimiz günlerde Guangdong eyaletindeki Foshan şehri yakınlarındaki Shunde İlçesinde gelişmiş parça ve makine üretimi için 10 milyar CNY’lik bir sanayi parkı inşa etmek için resmi temel atma töreni düzenledi.

İnşaatın ilk aşaması, daha sonra CNC takım tezgahları, robotik ve otomasyon ve akıllı üretim sistemleri ile tamamlanacak. Ayrıca akıllı enjeksiyon kalıplama makinelerinin üretimi için yaklaşık 300.000 m2 alanı kapsıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>