Herbold Meckesheim Türkiye’de Geri Dönüşüm Tesisi Kurdu

Yazar: plastoday

Almanya merkezli tesis geliştiricisi Herbold Meckesheim, Türkiye merkezli geri dönüşüm şirketi Futurapet için en büyük tek hatlı PET geri dönüşüm tesisini kurdu. Düzce ilinde bulunan tesis, geçen yıl inşa edildi ve şu anda faaliyete geçti.

Tüketim ürünleri şirketi Engin Grubu’nun bir parçası olan Futurapet, ana şirketi tarafından, plastiklerini meta döngüsüne döndürmeyi amaçlayan ‘sürdürülebilir gelecek vizyonu’ stratejisini gerçekleştirmeye yönelik en önemli yatırımları arasında gösteriliyor.

Düzce fabrikası, filmlerde kullanım ve şişeden şişeye geri dönüşüm için günde 90 ton yüksek kaliteli PET pulunu geri dönüştürmek için erken bir hedef belirledi.

Tesis konseptinin standart montajlarla modülerleştirilmesi, Herbold Meckesheim’ın inşaatı sorunsuz ve hızlı bir şekilde uygulamasını sağladı. Futurapet’in gerekli verimi elde etmesi için bazı modüller büyütüldü. Ayrıca kaliteyi artırmak için sıcak yıkama prosesine kademeli kurutma sistemi entegre edilmiştir.

Herbold Meckesheim Genel Müdürü Werner Herbold, “Tesis geri dönüşüm kalitesi, performansı, verimi ve ekonomik verimliliğinde yeni bir standart belirliyor” dedi.

K 2022 ziyaretçileri, Herbold Meckesheim’dan otomatikleştirilmiş tesisler ve geri dönüşüm hatları için sistem ve makine çözümlerine tanık olmaya davetlidir.

Benzer Yazılar