Huhtamaki Rus Operasyonlarını Elden Çıkarıyor

Yazar: plastoday
Huhtemaki Rusya

Rusya’daki tüm yatırımları durdurma kararının ardından, Huhtamaki şimdi buradaki operasyonlarını elden çıkarma sürecini başlatacak. Bu hamle, Rusya’da Huhtamaki’nin büyüme stratejisine ve ülkedeki uzun vadeli emellerine ters düşen bir durum.

Şirket, küresel hedefleri ve 2030 stratejisi doğrultusunda dünyanın geri kalanında önemli büyüme fırsatlarını yakalayan yatırımlar aramaya devam edecek.

14 Nisan’da yapılan bir açıklamada şirket, ‘tüm çalışma arkadaşlarımızın güvenliği ve esenliği son derece önemli olmaya devam ediyor’ dedi.

Huhtamaki, Rusya’daki dört üretim biriminde yaklaşık 700 kişiyi istihdam ediyor. Ülkedeki net satışlar, grubun toplam net satışlarının yaklaşık %3’ünü temsil etmektedir.

Şirket, potansiyel alıcılar ararken, sözleşmeden doğan ve düzenleyici yükümlülüklerini yerine getirmek ve çalışanları ve müşterileri korumak için tedarik zinciri mevcudiyetine bağlı olarak faaliyetlerini sürdüreceğini söyledi.

Genel merkezi Finlandiya, Espoo’da bulunan Huhtamaki Group, dünya çapında 38 ülkede 114 faaliyet noktasında tüketiciler için sürdürülebilir ambalajlar geliştirmekte ve üretmektedir. 2021’de Grup, toplam 3,6 milyar Euro net satış bildirdi. Huhtamaki, tüm ürünlerini 2030 yılına kadar geri dönüştürülebilir, gübrelenebilir veya yeniden kullanılabilir olacak şekilde tasarlamayı hedefliyor ve aynı yıl karbon nötr üretimi gerçekleştirmeyi taahhüt ediyor.

Benzer Yazılar