ILLIG’ten Etkili Termoform İçin Dijital Hizmet Platformu

Yazar: plastoday
ILLIG Assist

ILLIG Maschinenbau, müşterilerini Endüstri 4.0 yolunda desteklemek için dijital bir hizmet platformu olan “ILLIG Assist”i tanıtıyor. Dijital dönüşüm bir gerçeklik haline geliyor ve bu aynı zamanda üretim süreçlerinin daha dijital hale gelmesine ve değer zincirinin ağa bağlanmasına olanak tanıyan ambalaj endüstrisi için de geçerli.

Özellikle IoT ve bağlanabilirlik, İmalat Yürütme Sistemleri, MES gibi üretim sistemleriyle imalat ve endüstriyel ağ oluşturma için daha önemlidir. Kendi kendini tanımlayan standart arayüzler, kişiselleştirme çabalarını azaltmak ve veri erişimini iyileştirmek için çok önemlidir.

ILLIG sistemleri uzun süredir makine parametrelerinin hesaplanması, kılavuzlu kurulum sistemleri ve dinamik optimizasyon dahil Akıllı Kontrol Konsepti (ILLIG IC) ile donatılmıştır. Ek olarak, termoform sistemleri, üretimle ilgili verileri sorgulamak için yerel ağlara ve veri tabanlarına bağlanabilir.

ILLIG Assist bu dijital sistemleri tamamlar ve makine operatörünün günlük iş akışında meydana gelen olaylarla başa çıkması için bir öğrenme bileşeni olarak yardımcı olur.

Geçmişte şirketler, deneyimli kişilerin notlarına ve “kabile bilgisine” güvenirdi. Yeni uygulama, net ve etkileşimli bir grafik kullanıcı arabirimi aracılığıyla bilgi aktarımını basitleştirir.

Hem bağlı makinelerden hem de makine operatörlerinden gelen mesajlar kaydedilir ve kronolojik olarak görüntülenir. Sistem otomatik olarak olayların görsel olarak yerelleştirilmesini sağlar ve başlangıçta ILLIG’in derin küresel uzmanlığı tarafından doldurulan bir çözüm veritabanına dayalı ayrıntılı öneriler sunar.

Ayrıca operatörler kendi önerileriyle aktif olarak katkıda bulunabilir ve bunları video ve görsellerle zenginleştirebilirler. Entegre bir yorum işlevi, kullanıcıların önerilen çözümler hakkında yorum yapmasına ve bunları değerlendirmesine olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca vardiya raporlarını, bakım bilgilerini ve dijital kılavuzları görüntüleyebilir ve yönetebilir.

Bu yaklaşım, kalıcı bir bilgi veri tabanı oluşturmaya hizmet eder. Deneyimli makine operatörlerinin ayrılması nedeniyle bilgi kaybını önler ve yeni çalışanların eğitimini hızlandırır.

ILLIG Assist, IoT platformu ADAMOS’u temel alır. Harici sistemlere bağlantı sağlayan modüler bir mikro hizmet mimarisi aracılığıyla genişletilebilir. ILLIG Assist’e bildirilen olaylar, internet özellikli herhangi bir iletişim terminali kullanılarak görüntülenebilir ve operatörler uzaktan bilgilendirilebilir.

Olay bildirimleri, operatör tarafından veya gelecekteki sürümlerde, IoT platformuna bağlı ağ bağlantılı makineler olması durumunda doğrudan makine tarafından yapılır. Mesajlar, kuruluş içindeki diğer onaylanmış kullanıcılara otomatik olarak sunulur.

Benzer Yazılar

Yorum Yap