Ineos ile Ferrero’dan İleri Geri Dönüşüm Ortaklığı

Yazar: plastoday 414 views0

Ferrero Ineos Geri Dönüşüm

Stirenik üreticisi Ineos Styrolution, ambalajda gelişmiş geri dönüşüm konseptlerini kullanmanın fizibilitesi konusunda İtalyan şekerleme üreticisi Ferrero ile birlikte çalışacak.

Şirketler, kapsamlı amacın, karmaşık plastik atıkları gıda ile temas düzenlemelerine uygun, tamamen geri dönüştürülebilir malzemelere dönüştürmek için bir süreç geliştirmek olduğunu söyledi.

Ineos’a göre geri dönüşüm konsepti, tüketici sonrası karmaşık plastik atıkları monomerlerine geri dönüştüren bir depolimerizasyon sürecine dayanıyor. Bu süreçle oluşturulan yeni malzemenin gıda ile temas düzenlemelerine uygun olacağını ve döngüsel bir ekonomiye katkıda bulunacağını söyledi.

Ferrero, bugün, pratikte ve geniş ölçekte mevcut olmayan gelecekteki paketleme fırsatlarını keşfetmek için Ineos ile çalışmayı dört gözle beklediğini belirtti.

Şirket sözcüsü, “Ineos’un yaklaşımının döngüsel bir çözüm sunup sunamayacağını görmek ve Ferrero’nun tüm ambalajlarını 2025 yılına kadar  %100 yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir veya kompostlanabilir hale getirme taahhüdünü destekleyip desteklemeyeceğini merak ediyoruz” dedi.

Ineos’ta işletme yönetimi ve standart iş EMEA başkan yardımcısı Sven Riechers, kimyasal geri dönüşümün yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş plastikler üretebileceğine ikna olduğunu açıkladı. Aynı zamanda tüketici sonrası atıkları ve değerli hammaddelerin kullanımını azaltabileceğini belirtti.

Geçen ay Ineos, Belçika merkezli bir inovasyon kuruluşundan fon aldı. Bu fon yardımıyla eritme yöntemiyle geri dönüşüm üzerine bir araştırma projesi gerçekleştirmeye karar vermişti.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>