INEOS Styrolution Polimer Modifikasyonlu Yeni Ürün

Yazar: plastoday

Stirenlerde dünya lideri olan INEOS Styrolution, yakın zamanda polimer modifikasyonuna adanmış tamamen yeni bir ürün portföyünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni ürün hatları, polimerlerin özelliklerini geliştirmek ve daha iyi işlemeye izin vermek için bileşik oluşturucuların ve ekstrüderlerin ihtiyacını karşılıyor.

INEOS Styrolution‘ın yeni değiştirici serisi, geçmiş yıllarda bir dizi müşteri ve ortakla yapılan yoğun testlerin sonucudur. Sonuç, yeni uygulama tasarımlarına izin vermek için yalnızca seçilen ürün özelliklerini değiştirmekle kalmayan, eksiksiz bir yeni toz sınıfları setidir.

Bazı değiştiriciler ayrıca, daha düşük sıcaklıklarda ve daha düşük enerji tüketimi ile çalışmayla sonuçlanan daha iyi işlemeye izin verir.

Değişiklikler, geliştirilmiş sertlikten ısıya maruz kalma, daha iyi renk haslığı ve tutma, UV direnci, boyutsal kararlılık, darbe direnci ve daha fazlasıyla çok iyi uzun vadeli performansa kadar uzanır.

Stirenik bazlı değiştiriciler, çok çeşitli polimerlere yöneliktir. Uyumluluk ve verimlilik polimere göre değişir ve ABS, ASA, PBT, PC, PP, PE, PS, PVC, SAN, SBC, TPE ve TPU gibi polimerler için test edilmiştir.

Yeni çözümleri daha düşük hacimlerde de pazara sunmak için uzman dağıtım ortakları Caldic B.V. ve Bjørn Thorsen A/S ile anlaşmalar tamamlandı. INEOS Styrolution ve dağıtım ortaklarından uzmanlar, belirli bir zorluk için en iyi değiştirici çözümünü belirlemek adına müşterilerle çalışmaya başladı.

INEOS Styrolution Avrupa Başkanı Dr. Alexander Glück, “Yıllar içinde, INEOS Styrolution değiştiriciler konusunda kapsamlı bir bilgi birikimi geliştirdi. Tüm bu deneyimler, şimdi rakipsiz olduğunu düşündüğüm bir ürün portföyüyle sonuçlandı. Artan talep ile portföyü daha da genişletmeye hazırız. Özellikle ECO sürdürülebilir ürün serimize dayalı ilk çözümleri sabırsızlıkla bekliyorum.”

Benzer Yazılar