IVK Avrupa: Marina Arz Yeni Genel Müdür Olarak Atandı

Yazar: plastoday 62 views0

IVK Avrupa Marina Arz

Marina Arz, Avrupa Plastik Film ve Levha Birliği IVK Avrupa‘nın yeni Genel Müdürü olarak atandı. 1 Nisan 2021’de yeni görevine başladı.

Marina,  bu pozisyonundan önce 2018’de GROW Genel Müdürlüğü’nde Avrupa Komisyonu’nun ‘Baş Ekonomist Ekibi’nde çalıştı. Sonrasında Mecklenburg-Batı Pomeranya’daki Alman Federal Parlamentosu’na Avrupa işleri ve iç politika danışmanı olarak katıldı.

Marina, Avrupa’daki termoplastik dönüştürme endüstrisinin çıkarlarına 21 yıl hizmet eden IVK Avrupa’dan emekli olan Karin Arz’ın yerini aldı.

Marina şunları söylüyor: “Özellikle plastik atık sorunlarının çözülmesine yardımcı olmak ve aynı zamanda malzemelerimizin topluma olumlu katkıda bulunma kabiliyetini ve değerini göstermek olmak üzere sektörümüzün zorluklarını ele almayı dört gözle bekliyorum. IVK Avrupa’nın Circular Plastics Alliance (CPA) çalışmalarına katılımıyla, bu Avrupa girişiminin hedeflerine sorumlu ve sürdürülebilir bir şekilde katkıda bulunacağız.”

IVK Avrupa Hakkında

Kuruluş, çok sayıda uygulama için plastik ve kauçuktan levhalar üreten şirketlerin ortak çıkarlarını temsil etmektedir. Organizasyonun çalışmasının odak noktası, PVC ve ikamelerinin çıkarlarını takip etmektir. IVK Avrupa’nın 19 şirket üyesi, 4,8 milyar Euro’ya yakın ciro ve 12.000’den fazla iş yaratıyor. Circular Plastics Alliance’ın çalışmalarını aktif olarak desteklemekte ve Avrupa PVC endüstrisinin sürdürülebilir gelişimi için Gönüllü Taahhüt olan “VinylPlus” ile yakın işbirliği içinde çalışmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>