KIEFEL’den Geri Dönüştürülebilir Malzemeler İçin Çözümler

Yazar: plastoday
"Kiefel K 2022

Plastikler ve doğal elyaflar için termoform ve birleştirme teknolojisinde lider bir şirket olan KIEFEL, 19 – 26 Ekim tarihleri ​​arasında K ticaret fuarında geri dönüştürülebilir malzemelerin işlenmesi için makine, alet ve otomasyon çözümlerini canlı gösterilerle sunacak.

Şirket ayrıca yeni dijital hizmetler, tıp ve ilaç endüstrileri için çözümler ve sürdürülebilirlik konusundaki araştırma faaliyetlerini sergileyecek. Buna ek olarak, VDMA Dome’daki “Makine”de döngüyü kapatmak için süreçlere ilişkin bilgiler sunacak.

Kiefel Sürdürülebilirlik Başkanı Cornelia Frank, “Kiefel’de dijitalleşme ve sürdürülebilirliğin mega trendlerini izliyoruz” dedi. “İşte bu nedenle, bu K ticaret fuarında bu yılki döngüsel ekonomi, dijitalleşme ve iklim koruma konularına ideal bir şekilde uyan çözümler sunmaktan özellikle memnunuz.”

Tek bir kaynaktan sürdürülebilir ambalaj çözümleri

Klasik, biyolojik bazlı ve geri dönüştürülmüş plastiklerin yanı sıra Kiefel çelik cetvel ve devirme makineleri de kağıdı işleyebilir. KMD 78.2 Hız çeliği cetvel makinesinin canlı gösterimlerinde şirket, yüksek kaliteli, sürdürülebilir ambalaj ürünlerinin geri dönüştürülmüş filmden nasıl yapıldığını gösterecek ve böylece tepsiden tepsiye geri dönüşüme katkıda bulunacak.

Kiefel, K’de yeni Kiefel Standart Otomasyonu’nu (KSA) tanıtacak. Müşteriye özel otomasyon çözümlerinin yanı sıra, şirket bu şekilde en yaygın uygulamalar için yapı taşı ilkesine dayalı tamamen modüler standart otomasyonlar sunuyor.

Ayrıca ziyaretçiler, Kiefel’in dünya çapında yüksek talep gören doğal elyafların elyaf ısıl şekillendirmesi olan en son paketleme teknolojisi hakkında daha fazlasını keşfedebilir. Bu teknolojiyi kullanan çok sayıda NATUREFORMER KFT 90 makinesi şimdiden dünya çapında kullanıma hazır.

KFT Lab laboratuvar makinesi, üretim sürecini ve teknolojiye uygun gıda ve gıda dışı uygulamaları göstermek için kullanılacaktır. Kiefel, kendi malzeme ve teknoloji merkezleriyle, aynı zamanda öne çıkacak olan kavram kanıtları için kapsamlı yetenekler sunar.

Daha iyi bir döngüsel ekonomi için araştırma faaliyetleri

Kiefel, sürdürülebilirliği birçok yönden artırmaya kararlıdır ve bunu kurumsal stratejisine bağlamıştır. EcoVadis sertifikalıdır ve daha iyi bir döngüsel ekonomi için çeşitli araştırma girişimlerinde yer almaktadır.

Stantta ziyaretçiler, HolyGrail 2.0, PrintCYC ve NextLoop gibi girişimlerin yeni araştırma faaliyetleri ve sonuçları hakkında fikir sahibi olacaklar.

Servis: Bir bakışta makine durumu ve bakım planı

Ayrıca Kiefel’in Satış Sonrası bölümünde dijital hizmetlerin yelpazesi genişletildi. Kiefel Portalı, müşterilerin “Bakım Panosu”nu kullanarak günün her saati makine durumlarını izlemelerine ve yaklaşan bakımı planlamalarına olanak tanıyan merkezi çevrimiçi platformdur.

Kullanıcılar ayrıca uygun makine yükseltmeleri hakkında bilgilendirilir. Kiefel portalı ayrıca makine yedek parçalarını, 3D makine belgelerini ve makine işletiminin tüm yönleriyle ilgili yeni etkileşimli çevrimiçi eğitim kurslarını belirlemek ve talep etmek için kullanılabilir.

Medical & Pharma: Biyoproses Torbalarının Üretimi

Ayrıca Kiefel, tıp ve ilaç endüstrisi için yenilikler sunacak. K ticaret fuarında şirket, gerekli makine teknolojisine sahip genişletilmiş biyoproses torbaları portföyünü sergileyecek.

3D ve 2D torbalar, müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak PE veya PP gibi PVC içermeyen malzemelerden ya da PVC veya EVA’dan yapılabilir.

Müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak yarı otomatik veya tam otomatik makineler, kök hücrelerin, hücre kültürlerinin, karıştırma veya ayırmanın 2D veya 3D tasarımlarda veya hortum/port bağlantı bileşenlerinde saklanması için tek kullanımlık torbalar gibi çok çeşitli seçenekler uygulanabilir.

Benzer Yazılar