Kiefel Yeni Otomasyon Çözümü Sunuyor

Yazar: plastoday

Giderek kısalan ürün yaşam döngüleri, kalifiye işçi sıkıntısı ve kişiselleştirme eğilimi, müşteri gereksinimlerine göre uyarlanmış esnek otomasyon çözümleri gerektiriyor. Kiefel bu nedenle modüler bir sisteme dayalı yeni Kiefel Hız Otomasyonu (KSA) sunmaktadır.

Müşteriye özel otomasyon çözümlerine ek olarak, şirket KSA ile KMD serisi için, özellikle SPEEDFORMER KMD 78.2 Speed ​​için tamamen modüler ve dolayısıyla esnek standart otomasyon sunar. Kiefel çözümleri K 2022’de sunacak.

KSA, KMD serisine optimum şekilde uyarlanmıştır ve mevcut sistemlere olduğu kadar yeni makinelere de entegre edilebiliyor. Bu, çeşitli modüllerle ambalaj üretiminin otomatikleştirilmesini ve modernize edilmesini sağlar. Bir KSA modülü, kısmi yığınlardan oluşturur, örn. yemek tepsileri.

Diğer bir modül ise karton dikme ve kapama ünitesidir. Koli magazininden kartonları çıkarır, diker ve gerekirse ürünlerin hijyenik ambalajlanması için koruyucu bir torba yerleştirir.

İstiflenmiş ambalajlar otomatik olarak bunlara yerleştirilir. Karton dolduğunda, torba ve karton da otomatik olarak kapatılabilir ve gerektiğinde taşınabilir. KSA serisi ayrıca bir otomatik etiketleme ünitesi içerir.

Paletleme ünitesi iki paletleme istasyonundan oluşur. Bu, bir istasyonda boşaltma yapılırken diğerinde paletleme yapılmasını mümkün kılar. Ürünler koli içinde paketlenmeyecekse, kılıf modülü kullanılabiliyor. Burada, bir veya daha fazla yığın paketlenir ve sarılır.

KSA’nın KMD serisine kolay entegrasyonu

Bu, daha az ürüne özel format parçası içeren ve yine de müşteri gereksinimlerine en uygun şekilde uyarlanabilen en yaygın uygulamalar için akıllı, modüler otomasyon çözümlerinin mevcut olduğu anlamına gelir. Bu, yüksek ürün tasarımı esnekliği sunar.

Takım düzeninin otomasyon üzerinde çok az etkisi vardır veya hiç yoktur ve KSA’nın kapladığı alan minimumdur. KSA modüllerinin KMD makinelerine sorunsuz entegrasyonu, genellikle güçlendirme ile ortaya çıkan ek maliyetlerden kaçınıldığı anlamına gelir.

Kiefel’in standart KSA çözümü, KMD makinelerinin hızlı çevrim süreleri için tasarlanmıştır. Başka bir bonus: KSA, makineyi sadece bir kişinin kullanmasını mümkün kılıyor. Otomasyon modüllerinden bazıları, SPEEDFORMER KTR serisi yatırma makinelerine de entegre edilebiliyor.

KMD 78.2 Speed ​​ile sürdürülebilir paketleme

Kiefel’in ambalaj uzmanları, K 2022’de 0,35 mm kalınlığında bir rPET filmden yapılmış bir tepsi üreten bir SPEEDFORMER KMD 78.2 Speed ​​sergileyecek.

Çelik cetvel makinesi, daha küçük miktarlarda olduğu gibi, büyük seri üretimde de evde olduğu gibidir. Makinenin öne çıkan özellikleri arasında yüksek üretkenlik ve süreç kontrolünün yanı sıra sezgisel kullanıcı rehberliği yer alır.

Servo motor sürücülerinin etkileşimi, optimize edilmiş simetrik mafsallı kol sistemi ve özellikle sağlam dökme çelik tablalar, tüm hizmet ömrü boyunca yüksek verimlilik sağlar. KISS-CUT sistemi, yüksek delme kalitesi ve güvenilirliği ile maksimum makine çalışma süresini ve hassasiyeti garanti eder.

Ayrı olarak çalıştırılan fiş yardımı, malzeme tasarrufu, yüksek düzeyde proses kontrolü ve yüksek ürün kalitesi sağlar. Makine geliştirme sırasında, örneğin tümü bir enerji geri kazanım sistemine sahip olan ısıtma elemanları gibi enerji verimliliğine odaklanıldı.

Yeni KMD nesli yalnızca enerji tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda filmden de tasarruf sağlar. Rulolu film besleme tablası, çizikleri ve partikül kontaminasyonunu önler ve güvenilir ve güvenli film aktarımı sağlar. Makinelerin şekillendirme yüzeyi, film genişliğinin optimum kullanımını sağlar.

Servo motor sürümlü bileşenler, yüksek şekillendirme hava hızı ve kesme kuvveti, hız ve doğruluk sağlar. Ergonomik takım değiştirme sistemleri, takım değişikliklerini hızlı ve kolay hale getirir.

Makine kullanımı kolaylaştırıldı

Makine görselleştirmesi, insan-makine arayüzü (HMI) sayesinde makinelerin çalışması hızlı bir şekilde kavranabilir. Üretim süreci, makine operatörlerinin makine durumunu ve şekillendirme sürecini bir bakışta izleyebilmeleri için makineye bağlı bir ekrandaki bir gösterge panosunda net bir şekilde görselleştirilir.

Ayarlar, ayarlamalar ve test çalıştırmaları HMI aracılığıyla sezgisel olarak gerçekleştirilir. Açık diyagramlar ve animasyonların yanı sıra adım adım talimatlarla desteklenen makine eğitim süresi ve ayar süreçleri minimuma indirilir.

Benzer Yazılar