Kistler Makine Tabanlı Süreç İzleme Sistemi Geliştirdi

Yazar: plastoday

Yeni süreç izleme sistemi ComoScout ile Kistler, enjeksiyon kalıplama makinelerinden veya boşluk basınç sensörleri dışındaki sensörlerden gelen genel sinyallere odaklanan süreç izleme için hafif bir çözüm sunar.

Makine tabanlı süreç izleme için basit ve uygun maliyetli bir araçtır. Eski makineler için olduğu kadar dijital dünyaya bir ağ geçidi olarak hizmet eder. Paketleme endüstrisi gibi daha önce boşluk sensörlerine dayalı süreç izlemeye odaklanmayan sektörler için de caziptir.

Kistler’in geliştirdiği ComoScout, enjeksiyon kalıplama makinesinden ve 10V’a kadar voltaj çıkışı sağlayan sensörlerden gelen sinyalleri izler. Önceden süreç izlemeye yatırım yapmaktan kaçınan üreticiler için yepyeni bir uygulama yelpazesi sunar.

Proses izleme sistemi, üretim sürecini stabilize eder ve hurda erken tespit edildiğinden daha az veya hiç atık oluşturmaya yardımcı olur. Nitelikli olmayan parçalar keşfedilecek, ayıklanacak ve geri dönüştürülecektir. Bu, ikincil maliyetleri ve israfı önler.

Kistler ComoScout, ComoNeo ile aynı görünümü ve hissi sunar ve aynı izleme fonksiyonlarının çoğuna sahiptir. Analog makinelerden MES sistemlerine veya daha yüksek seviyeli yazılım sistemlerine veri iletmek için doğrudan bir OPC UA arayüzü oluşturur. Böylece makineleri akıllı hale getirerek tamamen akıllı bir fabrikanın yolunu açar.

Benzer Yazılar