LG Chem Deniz Atıklarını Hammadeye Dönüştürüyor

Yazar: plastoday

Kore’de her yıl atılan balık ağları gibi yaklaşık 50.000 ton deniz atığı üretiliyor. Ancak atıkların toplanması, bertaraf maliyetleri nedeniyle zorlaşmış, toplansa bile arıtması zor olmuştur. Bu nedenle, atıkların çoğu bakımsız bırakıldı veya yakıldı.

LG Chem, kaynak dolaşımında lider bir şirket olan NETSPA ile deniz atıklarını geri dönüştürerek bir kaynak dolaşım sistemi oluşturmak için bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Bu Mutabakat Zaptı ile LG Chem, 2024 yılında faaliyete geçmesi planlanan Dangjin, Chungnam’daki Seokmun Ulusal Endüstri Parkı piroliz yağı tesisi için istikrarlı bir şekilde hammadde temin edebilecek. NETSPA, deniz atıklarından plastikleri ayıracak ve işleyecek ve LG Chem, sonra bunları geri dönüştürülmüş plastik üretmek için kullanacak.

İki şirket, bu kaynak sirkülasyonu ortaklığı aracılığıyla yalnızca deniz ekosistemini korumayı değil, aynı zamanda karbon emisyonlarını da azaltmayı umuyor.

Şirketler, geri dönüştürülmüş plastik için malzeme olarak kullanmanın, diğer fosil yakıt bazlı ürünlere kıyasla karbon emisyonlarını üç kat azaltırken deniz atıklarını azaltmaya yardımcı olacağını tahmin ediyor.

LG Chem Petrochemicals Company Başkanı KUG LAE, NOH, “Gelecekte deniz atık kaynağı sirkülasyonu gibi sürdürülebilir büyüme için çevre dostu teknolojileri ve işletmeleri daha da hızlandıracağız” dedi.

Benzer Yazılar