Medical Components of America

Yazar: plastoday 515 views0

Medical Components of America

İşinin her yönünü tekil bir amaç ve niyetle inşa ederek sıfırdan kurduğu bir enjeksiyon kalıplama şirketi olan Medical Components of America ‘nın kurucusu ve CEO’su Chris  Morton, “Anket ölçümlerine başladığımda, paylaşmayacağım bazı şeyler vardı ve bazılarını paylaşsaydım, yalan söylediğimi düşünürdünüz,” dedi.

Morton, üniversitedeyken babasının alet dükkanında işe başlayarak, plastik enjeksiyon kalıplama alanında kırk yıl geçirdi. Yol boyunca daha küçük şirketlerde çalıştı ve sonrasında da çok daha büyük operasyonlara yöneldi. Medical Components of America ‘ya başlamadan önce Medplast’ın COO’suydu.

O yıllarda Morton, en başarılı olabileceğini düşündüğü türden bir tıbbi kalıplama operasyonu vizyonu geliştirdi. Medplast’tan ayrıldıktan sonra, 2013’te bu plana ince ayar yapmak için bir yılını ayırdı. Ardından, San Antonio’nun yaklaşık 40 mil kuzeydoğusundaki Seguin, Teksas’taki 5 dönümlük bir yeşil arazide mevcut şirketinin temelini attı. Parçalar Ocak 2014’te sevkıyata başladı. Bir kalıplama fabrikasının ne olabileceğine dair konsepti, onlarca yıl boyunca kuluçkaya yatırıldı ve sonunda Morton için fiziksel bir şekil almış oldu.

Ortaya çıkan sonuç, beş yıl boyunca hatalı tek bir parça göndermeden veya teslimatı kaçırmadan, 2020’de toplam 10 çalışan (altı tam zamanlı ve dört yarı zamanlı) ve altı plastik enjeksiyon makinesi ile 3.6 milyon dolarlık satışa ulaşacak bir tıbbi bileşen tedarikçisi oldu. Tesis, haftada 80-100 saat, binada kimse olmadan tamamen ışıksız çalıştığı için, şirketin beş yıllık serisinde hatalı parçalar veya kaçırılmış teslimatlar olamdan kalıpladığı 540 milyon bileşenin çoğu insan müdahalesi olmadan yaratıldı.

Şu anda 10.200 ft2’yi kapsayan, Medical Components of America, büyümenin gerektirdiği şekilde üstleneceği 7500 ft2’lik bir genişlemeyi tasarladı. Tüm parçalar bir ISO Sınıf 8 temiz odada kalıplanıyor. Ve şirket, 75 ila 200 ton arasında değişen kapama kuvvetine sahip tamamen elektrikli Sumitomo (SHI) Demag enjeksiyon makinelerini standartlaştırmıştır. Yardımcı ekipmanlar ve robotik alanında, Medical Components of America, 100 Wittmann Battenfeld tercih ediliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>