Nestlé ‘den, Ambalajlamada Gıda Sınıfı Geri Dönüşüme Yatırım

Yazar: plastoday 764 views0

nestle food grade recycle investmen

Tanınmış bir yiyecek ve içecek işleme şirketi olan Nestlé, dairesel ekonomiyi daha da ileriye taşımak için ambalajlama konusunda daha sürdürülebilir seçeneklere yatırım yapıyor.

Vevey, İsviçre merkezli Nestlé SA, 16 Ocak tarihli bir habere göre, işlenmemiş plastik kullanımından gıda sınıfı geri dönüştürülmüş plastik kullanımına geçmek için 2 milyar İsviçre Frangı (2.07 milyar $) yatırım yapıyor. Bu hamlenin Nestlé ‘nin işlenmemiş plastik kullanımını üçte bir oranında azaltması bekleniyor.

2018 yılında şirket, ambalajının yüzde 100’ünü 2025 yılına kadar geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir hale getirme sözü verdi. Daha az plastik için alınan bu karar, dairesel ekonomiyi ilerletme ve dünya çapında okyanuslardan, göllerden ve nehirlerden plastik atıkları temizleme çabalarının bir parçası.

Bülten, Nestlé’nin gıda paketi geri dönüşümündeki zorluklar nedeniyle az bulunan gıda sınıfı geri dönüştürülmüş plastikler için bir pazar oluşturmayı umduğunu söyledi.

Şirket ayrıca gıda sınıfı geri dönüşüme odaklanan girişimlere yatırım yapmak için 250 milyon İsviçre Frangı (259 milyon $) sözü verdi. Nestlé ayrıca geri dönüşüm çözümleri için kendi şirket içi araştırmalarını da yapmakta.

Greenpeace, Nestlé’nin açıklamalarını cesaret verici bulurken, çözümün geri dönüştürülmüş malzeme kullanmak olmadığını ve tek kullanımlık plastiklerin yeniden kullanılması gerektiğini belirtti.

Nestlé ayrıca 2050 yılına kadar sıfır net sera gazı emisyonu elde etmeyi umuyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>