NETSTAL, ELIOS Serisini Yeniden Tasarlıyor

Yazar: plastoday
Netstal ELIOS

ELIOS serisinin hibrit yüksek performanslı makineleri ile NETSTAL, 4500 ila 10000 kN arasında kapama kuvvetlerine sahip yüksek hızlı ince duvar uygulamaları için uygulama alanında konumlandırmıştır.

NETSTAL, sürücü bileşenlerini akıllı bir şekilde yeniden tasarlayarak, 4500 kN’lik en küçük modelin kuru çevrim süresini önemli ölçüde kısaltmayı ve aynı zamanda güç tüketimini daha da azaltmayı başardı. Avantajlar arasında artan üretkenlik ve daha düşük birim maliyetler yer alıyor.

İnce duvarlı ambalaj üreticileri, saniyenin onda birinde verimlilik kazanımları açısından düşünürler. Her çevrim süresinin azalması, üretkenliğin artmasına neden olur. Parça maliyetlerini etkileyen bir diğer faktör de üretim ekipmanının enerji verimliliğidir. Bu iki temel boyutta NETSTAL, 4500kN kapama kuvveti ile ELIOS serisindeki en küçük modeli optimize edebildi.

NETSTAL Ürün Müdürü Marcel Christen, “Kaplama ünitesindeki çalıştırma elemanlarını akıllı bir şekilde yeniden tasarlayarak, tahrikin hidromekanik kısmını tamamen ortadan kaldırabildik ve böylece tamamen elektrikli bir aktarma organı gerçekleştirebildik. Bu, müşterilerimiz için ELIOS 4500’ü daha da üretken kılıyor. Aynı zamanda zaman, elektrik maliyetlerinde daha fazla tasarruf sağlıyorlar,” dedi.

ELIOS 4500’ün kuruma süresi 0,1 saniye azaltılarak 1,4 saniyeye düşürülür. Euromap kuru çevrimi ile ilgili olarak, enerji tüketimi 7 kW azalır. Mafsallı kolu çalıştırmak için hidromekanik bileşenlerin ortadan kaldırılması aynı zamanda toplam makine uzunluğunun 450 mm daha kısa olmasını sağlar.

Marcel Christen, “Üretim salonunda tasarruf edilen alan başka bir yerde kârlı bir şekilde kullanılabilirse, bu, müşterilerimiz için hafife alınmaması gereken bir avantajdır,” diye devam etti.

Ek olarak, 5500, 6500, 7500, 8800 ve 10000 kN’lik daha büyük varyantların kenetleme ünitelerinde, manivela kolunu harekete geçirmek için benzersiz, patentli tahrik konsepti etkili olmaya devam ediyor.

“Daha yüksek kenetleme kuvvetleri için hibrit tahrik, optimum hız ve enerji verimliliği kombinasyonunu sağlamak için ideal sentez olmaya devam ediyor. Elektrikle çalışan bir çift dişli kremayer ve pinyondan ve aşağıdakilerin oluşmasını sağlayan senkronize olarak etkileşimli bir hidromekanik aktüatörden oluşuyor.” diye açıkladı Marcel Christen.

Benzer Yazılar