Persil Ambalajı için Henkel ve Greiner’e Yeşil Ambalaj Ödülü

Yazar: plastoday 588 views0

Henkel ve Greiner Persil Ambalaj

Henkel ve Greiner Packaging, Persil 4’ü 1 arada Tablet ürünü için yenilikçi ve sürdürülebilir ambalaj çözümleriyle Dünya Ambalaj Örgütü Yeşil Ambalaj Ödülü 2020’de özel bir derece kazandı.

Henkel‘in Persil 4’ü 1 arada Tabletleri için kullandığı sürdürülebilir karton-plastik ambalaj sürekli olarak geliştirildi ve şimdi yüzde 50 tüketici sonrası r-PP’den üretiliyor.

Greiner AG CEO’su Axel Kühner şunları söyledi: “Greiner Packaging, uzun yıllardır sürdürülebilir çözümler üretiyor ve bu, Çevre Dostu Şirket Felsefesi kategorisindeki ödül için önemli bir faktördü. Yeni Persil 4in1 Tablet paketleme çözümleri, bu alandaki şirketlerimiz arasında devam eden işbirliğinin bir örneğidir. Bu nedenle, uzun süredir müşterimiz olan Henkel ile birlikte bu ödülü almaktan mutluluk duyuyoruz. ”

Devam eden ortak geliştirme çabaları, önceden ölçülmüş deterjan ürünleri için mevcut bir karton-plastik çözümün sürdürülebilirlik özelliklerini iyileştirmeye odaklandı. Persil ürününde kullnılan yeni K3-F karton-plastik kombinasyonu özellikle etkileyicidir, çünkü yüksek kaliteli ambalajı çekici pazarlama fırsatları ve olumlu bir çevresel etki ile birleştirir.

Henkel Çamaşır Bakımı Uluslararası Ambalaj Müdürü Eduardo Celada da bazı açıklamalarda bulundu. “Sürdürülebilir ambalajlama için kendimize iddialı hedefler koyduk ve ortaklarımızla birlikte değer zinciri boyunca döngüsel bir ekonomiyi teşvik etmek istiyoruz. Geri dönüştürülmüş malzeme kullanımı bunda önemli bir rol oynuyor. ” diye belirtti.

Ön ölçülü deterjan ürünleri için sürdürülebilir kaplar da geri dönüşüm açısından daha etkilidir. Yenilikçi, patentli yırtma sistemi sayesinde, karton kılıf ve plastik kap tüketiciler tarafından kolaylıkla ayrılabilir ve kendi başlarına imha edilebilir. Bu onları yüzde 100 geri dönüştürülebilir hale getiriyor. Ambalajın daha düşük plastik içeriği, CO2 emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olurken, karton kaplama kabın dengesini korur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>