Reifenhäuser ‘den Dayanıklı Kovan ve Vidalar

Yazar: plastoday
Reifenhäuser Vida


Geri dönüşümün işlenmesi, plastikleştirme ünitesi için birçok zorluğu içeren bir stres testidir çünkü geri dönüşüm oldukça karmaşık bir hammaddedir.

Ürün ilk üretildiğinde hangi katkı maddelerinin kullanıldığı her zaman net değildir. Hammadde ne kadar dikkatli bir şekilde sıralandı? Ne kadar titizlikle temizlendi? Herhangi bir kalıntı madde içeriyor mu? Ayrıca, yeniden granülasyon plastiğin özelliklerini de değiştirir.

Tüm bu durumlar geri dönüşümün kalitesini etkileyebilir. Bu nedenle, geri dönüşüm işlendiğinde, polimerin tekrar yüksek kaliteli bir ürün olmasını sağlamak için özel katkı maddeleri eklenir. Aksi takdirde, tek seçenek aşağı dönüşüm olacaktır.

Bununla birlikte birçok katkı maddesi, örneğin aşındırıcı bir etkiye sahip oldukları için plastikleştirme ünitesi için bir zorluk teşkil eder. Diğer katkı maddeleri, inorganik asitler nedeniyle yapışma veya agresif hareket etme eğilimindedir. Birçok kalıp ve dolgu maddesi de bileşenleri vurgular.

Geri dönüşüm işlemi sırasında plastikleştirme ünitesinin yüzeyindeki hasar, yüksek kaliteli malzeme üretmenin imkansız olduğu anlamına gelir. Ayrıca işlem stabilitesini sağlamak için sistemde sabit basınç olmalıdır ve bu hasarlı bileşenlerle mümkün değildir.

Sonuç olarak, süreç artık kontrol edilemez hale gelir ve en kötü durumda, hat sonunda durma noktasına gelir.

Bununla ilgili olarak Reifenhäuser Reiloy, aşınmaya karşı korumalı kovan ve vidalar sunmaktadır. Bu, plastikleştirme ünitelerinin, yüksek aşınmalı hammaddeler işlenirken bile daha uzun süre yapışma, aşınma ve korozyona dayanmasını sağlar.

Burada, aşınmaya karşı daha fazla direnç için, işlenen hammaddeye uygun özel demir bazlı alaşımlar ve nikel bazlı alaşımlar kullanılır. Burada belirleyici faktör, alaşımların bileşimidir. Pek çok işlemcinin düşündüğünün aksine, aşınma koruması yalnızca kaplamanın sertliğine bağlı değildir.

Ayrıca Reifenhäuser Reiloy, kendi malzeme laboratuvarında aşınma koruması için sert malzeme alaşımlarını geliştirmekte ve üretmektedir. Sonuç olarak, alaşımlar, sürekli olarak yüksek kalite sağlayan dar bir tolerans penceresine sahiptir.

Benzer Yazılar