Reifenhäuser’den Günde 1 Milyon Yüz Maske için Destek

Yazar: plastoday 486 views0

Reifenhauser 1 milllion mask

Reifenhäuser Reicofil,  test tesislerinden ikisini bir hafta boyunca acilen ihtiyaç duyulan yüz maske lerinin üretimi için eritilerek şişirilmiş malzeme üretim tesisine dönüştürdü.

Bu test hatları, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra müşteri denemeleri için de kullanılıyordu.

Bir sonraki duyuruya kadar, hatlar 7/24 –  4 vardiyada çalıştırılacaktır. Günlük üretim bir milyona kadar yüz maske si için yeterlidir. Bu dönemde deneme operasyonları neredeyse tamamen askıya alınacak.

Alman makine ve tesis üreticisine göre, nonwoven teknoloji merkezinden gelen eritilerek şişirilmiş malzeme önümüzdeki beş hafta için zaten satılmış durumda.

Daha fazla üretim için hiçbir Alman veya Avrupalı ​​üretici bulunamadığından, dokunmamış kumaş Vietnamlı bir yüz maske üreticisine gidecek. Ancak Reifenhäuser, bu kriz sırasında yerel arzı güçlendirmek için fırsatlar aramaya devam ediyor.

Reifenhäuser Reicofil’in CEO’su Dr. Bernd Kunze kararı şöyle açıkladı: “Bu, elbette, ek kapasite oluşturmak için esas olarak eritilerek şişirilmiş hatların hızlı üretimine dayanıyor. Şu anda eksik kapasiteler oluşana kadar pilot tesis istasyonumuzdaki test tesislerine adım atıyoruz. Bizim görüşümüze göre bu kapasitenin kullanılmaması sorumsuzluk olacaktır.”

Kunze, diğer tıbbi koruyucu giysiler için malzemenin de kısa sürede üretilebileceğini açıklıyor. “Koruyucu giysiler, başlıklar gibi ekipmanlara yoğunlukla ihtiyaç duyulabileceğini varsayıyoruz. Burada da yardımımızı sunmaktan mutluluk duyarız” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>