SCG Chemicals Bariyer Kaplama Teknolojisi

Yazar: plastoday
SCG Esnek Poşet Ambalaj

SCG Chemicals, kısa süre önce, tek malzemeli ambalajlar için ilk yenilikçi bariyer kaplama teknolojisini piyasaya sundu. Dondurulmuş ve soğutulmuş gıda ambalajları, kuru gıda ambalajları ve yeniden doldurulabilir poşet ambalajları gibi esnek ambalajların geri dönüştürülebilir olmasını sağladı.

Konvansiyonel esnek ambalaj, çok materyalden yapılmıştır ve bu da geri dönüştürülmesini zorlaştırır. Çözüm, çok malzemeli plastik ambalajlardan tek malzemeli plastik ambalajlara geçişi kolaylaştırarak plastik ambalaj sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. Bu yaklaşım, ürünün niteliklerini korurken geri dönüşüm verimliliğini artıracaktır.

SCG ‘nin yenilikçi bariyer kaplama teknolojisi, ASEAN’da RecyClass sertifikalı türünün ilk örneğidir ve yeşil ambalaj için artan talebi karşılamaya hazırdır.

Şirkete göre, yenilik ve ileri teknoloji kullanarak tüketici sonrası plastik geri dönüşümünü en üst düzeye çıkaran Döngüsel Ekonomiye dayalı çevre dostu plastik yenilikler geliştirdi.

Tanawong Areeratchakul, SCGC YEŞİL POLİMER markası altındaki yüksek kaliteli tüketici sonrası geri dönüştürülmüş reçinenin yeşil çözüme bir örnek olduğunu söyledi.

Ek olarak, SCGC’nin RecyClass tarafından onaylanan yenilikçi bariyer kaplama teknolojisi, esnek ambalaj üreticisine, kalite performansını korurken geleneksel çok malzemeli ambalajların yerine daha verimli geri dönüştürülebilir tek malzemeli plastik ambalaj sunacak bir çözümdür.

Benzer Yazılar