Stäubli, Gerald Vogt’u Yeni Grup CEO’su Olarak Atadı

Yazar: plastoday 56 views0

Stäubli CEO Gerald Vogt

Konektörler, robotik ve tekstil teknolojileri gibi temel faaliyetlere sahip küresel mekatronik çözümleri sağlayıcısı Stäubli, Gerald Vogt’u grubun yeni CEO’su olarak atadı. Bu görevi 14 yıllık bir sürenin ardından 2020’nin sonunda emekli olan Rolf Strebel’den devraldı.

Bir Fransız-Alman mühendis ve işletme ekonomisti olan Gerald Vogt, şirketin saflarında deneyimli bir yöneticidir. Ve son 4 yıldır Grup Bölüm Müdürü olarak küresel robotik işinden sorumludur. Gerald’ın Stäubli’deki kariyeri, birkaç yıl ABD’ye taşınmadan önce Fransa’daki Faverges’teki geliştirme ve üretim tesisinde çalışarak yaklaşık 20 yıla yayılıyor. Robotik Bölümü Müdürü olarak Stäubli Kuzey Amerika için işini önemli ölçüde genişletti. Daha sonra, Stäubli Tec-Systems GMBH Beyrut’un robotik sorumlusu olarak Alman işletmesinin sorumluluğunu devralmadan önce Geliştirme Müdürü olarak Faverges’e döndü.

Gerald Vogt, yeni görevini üstlenmeden önce, sorunsuz bir geçiş sağlamak için 2020 boyunca önceki CEO Rolf Strebel ile yakın bir şekilde çalıştı. Şimdiyse Stäubli için yeni on yıllık iş stratejisinin başlatılması ve uygulanmasının sorumluluğunu üstleniyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Yves Serra; “Gerald Vogt’ta, grup içinde halihazırda çok iyi bağlantılara sahip, kapsamlı bir uluslararası deneyime ve açık bir girişimci ruha sahip ileriye dönük bir yönetici bulduğumuz için çok mutluyuz. Tüm Stäubli Grup’un işlerini dünya çapında daha da ilerletmek için tam güvenimize sahip.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>