Sumitomo (SHI) Demag Bronz Madalya Aldı

Yazar: plastoday

EcoVadis, sürdürülebilirlik başarılarının takdiri olarak Sumitomo (SHI) Demag‘a bronz madalya verdi. 54 puan alan şirket, 56 puan gerektiren gümüş madalyayı az farkla kaçırdı.

CEO Gerd Liebig ” Ürünlerimiz, üretimimiz ve aynı zamanda sorumlu bir işveren olma açısından, sürdürülebilirlik, aklımızda kurumsal bir strateji ve yaşanmış bir uygulamadır. EcoVadis bronz madalyasını kazanmak doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Aynı zamanda önümüzdeki yıl daha da iyi olmak için bir teşvik sağlıyor” diye açıklıyor.

EcoVadis, tüm tedarik zincirinin incelenmesini içeren, şirketlerin sürdürülebilirliğini değerlendirmek için bilinen bir yazılım platformudur. Anketlere ve ilgili raporlara dayalı olarak, çalışma ve insan hakları, çevre, sürdürülebilir tedarik, karbon yönetimi ve etik kategorilerinde puanlar verilmektedir. Sürdürülebilirlik konularına her açıdan bu daha geniş bakış, genel sonucu belirler.

“Müşterilerimizden bizi derecelendirmeleri istendi. Bu değerlendirmeyi ilk kez 2021’de tamamladık. Bu yıl da performansımızı artırdık,” diyor Sumitomo (SHI) Demag’dan Carsten Friedemann. “Bronz madalya, katılan kuruluşların yarısından daha iyi bir derece alan bir şirkete verilir. Yüzde 64’e ulaşarak, bu bizi sektörümüzde ilk yüzde 40’a yerleştirdi” diye açıklıyor Friedemann.

Bu başarıyı güçlendirmek ve daha da genişletmek için Sumitomo (SHI) Demag, 2023’te daha da iyi bir puan alınmasına yol açacak başka faaliyetler belirlemek ve uygulamak için çalışıyor. Yeni iyileştirme önlemlerinin çoğu çalışma ve insan hakları alanlarında olacak. . Friedemann, karbon yönetiminde de artan bir eylem ihtiyacı olduğunu açıklıyor. “Bu spesifik hedeflere ek olarak, özellikle çevresel performansa odaklanmak istiyoruz. Eylemlerimizi daha fazla belgeleyerek burada daha fazla puan kazanabiliriz.”

“Sürdürülebilirlik konusu sosyal olarak yönlendirilir ve uygun mevzuat yoluyla şirketlere dahil edilir. Bunu açıkça memnuniyetle karşılıyoruz, çünkü yalnızca gezegenin sınırlı kaynaklarının tutumlu kullanımı onu gelecek nesiller için koruyacaktır,” diyor Friedemann. Buna ek olarak, giderek artan sayıda müşteri, gösterilen çabaların kanıtını talep ediyor.

Sumitomo (SHI) Demag, “Sürdürülebilir Davran” sloganıyla desteklenen sürdürülebilirliğe tamamen bağlı kalmaya devam ediyor. Bu taahhüdün bir parçası olarak, gelecekteki tüm yenilikler bu şirket çerçevesine ve kurumsal sosyal sorumluluk misyon beyanına uymalıdır. Buna göre, bu, yalnızca bu ekolojik yönleri dikkate alan makine ve ekipman imalatını içerir.

Benzer Yazılar