Tjoapack, Şırınga ve Ambalajlamada Yeni Yatırımlar Yapıyor

Yazar: plastoday

Küresel farmasötik sözleşmeli ambalajlama organizasyonu (CPO) Tjoapack, hem Avrupa hem de ABD’deki üretim tesislerinde önceden doldurulmuş şırıngalar ve flakonlar için yeni bir ambalajlama hattına yatırım yaptı.

Yakın zamanda onaylanan PFS hattı, 1 ila 5 ml’lik önceden doldurulmuş şırıngaları güvenlik cihazları olsun veya olmasın ambalajlayabilir ve müşteriye özel başka bileşenler de eklenebilir.

Bu girişim, 2022’den 2030’a kadar %11,95’lik yıllık bileşik büyüme oranında (CAGR) büyümesi beklenen bir pazar olan kullanıma hazır şırıngalara yönelik müşteri talebine yanıt olarak yapıldı.

CPO, daha geniş bir işletme genelinde son zamanlarda yapılan birkaç yatırımın ve genişlemenin bir parçası olarak, bu finansmanın entegre ambalaj teklifini daha da geliştireceğini söyledi.

İş geliştirme ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Marcelo Cruz şunları söyledi: “Covid-19 için aşı ve tedavi geliştirme baskısı, kullanıma hazır şırınga pazarında güçlü büyümeyi teşvik etti.

“Pazar genişledikçe, önceden doldurulmuş şırınga hattımıza yapılan bu son yatırım, müşterilerimizin artan ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir adımdır.

“Ambalaj çözümleri, hemen hemen her farmasötik ürünün güvenli ve etkili bir şekilde teslim edilmesi için temeldir. Yeni önceden doldurulmuş şırınga hattımızın daha da fazla ürünü güvenli bir şekilde piyasaya sürmeye yardımcı olacağından gurur duyuyorum.”

Oral katılar ve enjekte edilebilir ürünlerin birincil ve ikincil ambalajlanmasında uzmanlaşan CPO, 10 yeni üretim odasının eklenmesiyle kapasitesini ikiye katladı ve geçtiğimiz yıl Hollanda’daki tesisinin büyüklüğünü 8.400 m2’den 11.500 m2’ye çıkardı.

PFS için ambalajlamanın eklenmesi, yılda 12 milyon flakon ambalajlama kapasitesine sahip tam otomatik flakon paketleme hattına yapılan son yatırımları tamamlıyor. Ayrıca, her biri dakikada 500’den fazla blister ambalajlama kapasitesine sahip. Tjoapack Hollanda tesisi şu anda blister, küçük ve büyük şişeler için toplam 18 ambalaj hattına sahiptir.

Benzer Yazılar