Vanden Türkiye’de – İngiliz Geri Dönüşümcü, Türkiye Ofisini Açıyor

Yazar: plastoday 662 views0

Vander Geri Dönüşüm Türkiye

İngiliz plastik geri dönüşümcüsü Vanden Geri Dönüşüm, İstanbul, Türkiye’de bir ofis açılmasıyla Orta Doğu ve Doğu Avrupa bölgelerindeki varlığını genişletti.

Vanden Polimer Geri Dönüşüm A.Ş. olarak ticaret yapan Türkiye ayağı, plastik malzeme sektöründe 13 yılı aşkın deneyime sahip Derya Eksi tarafından yönetilecek.

CEO Damien van Leuven, “Türkiye’deki hedefimiz, yerel plastik imalat pazarının geri dönüştürülmüş içerik kullanımını artırmasına yardımcı olmaktır. Vanden, Türkiye’de üretilen ürünler ve geri dönüşümü sağlanmış malzeme için uluslararası pazarlara erişim sağlayacak ”, dedi.

Vanden ‘e göre, Türkiye’nin mevcut geri dönüşüm oranı %13, ancak son zamanlardaki sıfır atık girişimi 2023 yılına kadar bu rakamı %35’e çıkarmayı hedefliyor.

İngiliz geri dönüşümcü, plastik algısı üzerinde çalışarak ve plastik üreticilerine geri dönüşüm çözümleri sağlayarak “bu girişime uyum sağlayacağını” söyledi.

Türkiye operayonu, Kasım ayında Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirketin geri dönüşüm hizmetlerini Basra Körfezi İşbirliği Konseyi (GCC) bölgesine genişletmeyi amaçlayan bir ofisin kurulmasına müteakiben başlatıldı. Dubai birimi bölgedeki geri dönüşüm altyapısını geliştirmek için yerel üreticiler, atık yönetim şirketleri ve yetkililerle birlikte çalışıyor.

CEO’ya göre şirket iki yıl içinde bölgede geri dönüşüm kapasitesini ciddi bir şekilde arttırmayı planlıyor.

Vanden Geri Dönüşüm, İngiltere’de Cambridgeshire’da günde 30 ton plastik işlediği bir yeniden işleme tesisine sahip.

İngiltere fabrikasında, ABS, PA, PC, PE, PET, PP, PS ve PVC işleyen yüksek hacimli dört özel üretim hattı mevcut.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>