Wittmann Grup, Swiss Plastics Expo 2020 Plastik ve Kauçuk Sanayi Fuarı’nda

Yazar: plastoday 619 views0

Battenfeld AG ve Wittman Kunststofftechnik AG tarafından temsil edilen Wittmann Grup,  plastik enjeksiyon kalıplamaya dair otomasyon ve yan ekipmanları da kapsayan son teknolojik gelişmelerini 21-23 Haziran tarihlerinden Lucerne’de düzenlenecek olan Swiss Plastics Expo 2020 Plastik ve Kauçuk Sanayi Fuarı’nda sergileyecek.

Sunumun ana teması, kendilerini çeşitli ortam koşullarına uyarlayan uyarlanabilir algoritmalara sahip akıllı makineleri sergilemek olacak. Bu, HiQ-Flow, HiQ-Melt ve HiQ-Metering yazılım paketleri ile donatılmış full elektrikli bir EcoPower 55/350 ile gösterilecek.

HiQ-Flow, sıcaklık ve katkı etkilerinin viskozite üzerindeki etkisini telafi eden ve parçaların güvenilir, tutarlı kalitesini sağlayan malzeme viskozitesi kontrollü bir enjeksiyon kontrol sistemidir.

HiQ-Melt, plastikleştirme işleminde tüketilen enerjiyi ölçerek malzeme kalitesindeki sapmaların kolayca tespit edilmesini sağlayan malzeme kalitesini izleme yöntemidir.

HiQ-Metering, parça ağırlıklarında aşırı tutarlılık sağlamak için her baskıda gerekli miktarda malzemenin tam olarak enjekte edildiğinden emin olmak için çek valfın aktif olarak kapanması temeline dayanır.

Wittmann ‘ın W918 robotu, TEMPRO plus D serisinin sıcaklık kontrolörleri, gravimetrik blender GRAVIMAX G14, parçalı kurutucular ATON plus H ve TEMI + MES çözümü,  Wittmann 4.0 üzerinden makinenin UNILOG B8 kontrol sistemine entegre edildi.

EcoPower 55/350’de, resimdeki polikarbonat mandallar , Lechner, Avusturya tarafından sağlanan dört gözlü bir kalıpla üretilecek.

Sergilenen ikinci makine, döner tabla, entegre bir Wittmann Scara robot W8VS2 ve optik parça denetimi için bir kamera ile donatılmış mikro parçaların enjeksiyonla kalıplanması için tasarlanmış bir MicroPower 15/10. Bu makinede, mikro yatak yuvaları, Küng, İsviçre tarafından sağlanan altı gözlü bir kalıp kullanılarak POM malzemeden üretilecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>