Ampacet’ten Medikal Sektörüne Özel Masterbatch ProVital

Yazar: plastoday
Ampacet Pro Vital

Küresel bir masterbatch lideri olan Ampacet, sağlık uygulamaları için ProVital ve ProVital + masterbatch serisini tanıttı.

ProVital +, Avrupa Farmakopesi bölüm 3.1’e ve biyouyumluluğu ISO 10993 standartlarına göre önceden test edilerek seçilmiş hammaddelerle özel olarak formüle edilmiştir.

Ampacet Stratejik İş Geliştirme Medikal ve Sert Ambalaj Yöneticisi Philippe Hugelé, “Düzenleyici uzmanlarımızın uzmanlığıyla bağlantılı olarak birden fazla sektörden toplanan malzemelerin kullanımına ilişkin benzersiz bilgi birikimimiz, özellikle farmasötik ve tıbbi pazarlar için tasarlanmış bir masterbatch çözümleri portföyünün geliştirilmesine yol açtı” diyor. “Üstün kaliteli hammaddelerle tasarlanan ve sıkı üretim koşulları altında üretilen Ampacet ProVital masterbatchleri, tıbbi ekipman ve farmasötik birincil ambalaj üreticilerinin yüksek endüstri gereksinimlerini ve sıkı tıbbi düzenlemeleri karşılamalarına yardımcı oluyor” diye ekledi.

Medikal pazarın vazgeçilmezi olan plastikler, mekanik özellikleri, işleme kolaylığı, kalitesi, maliyet etkinliği, sterilizasyon kolaylığı ve karmaşık şekilleri kalıplayabilmeleri nedeniyle metal, seramik ve cam gibi geleneksel malzemelerin yerini almaktadır. Hammaddelerin performans tutarlılığı, izlenebilirliği ve kontrolü, tıbbi cihaz, birincil ambalaj veya in vitro teşhis ekipmanı üreticileri için çok önemlidir. Ampacet, onlarca yıldır sıkı kalite ve performans kriterlerine bağlı kalarak güvenilir bir ortak olmuştur. Ampacet, güçlü ve uzun süreli ilişkiler kurarak sağlam ve şeffaf bir tedarik zinciri oluşturmaya yardımcı olur.

Ampacet, karmaşık düzenleyici ortamla uyumlu olarak, ürün tasarımı için gereken eksiksiz düzenleyici veri paketiyle müşterilerini destekler.

 

Benzer Yazılar

Yorum Yap