Sumitomo (SHI) Demag UK, Karbon Nötr Britanya’dan Altın Sertifika Rozeti Aldı

Yazar: plastoday

Sumitomo (SHI) Demag UK, 1000’den fazla İngiliz işletmesi ve FTSE 100 şirketi tarafından emisyonları tersine çeviren altın sertifika rozeti olarak değerlendirilen ödülü kazandı.

Bu sertifikasyona ulaşmak için araba yolculukları, uçuşlar, trenler, taksiler, otel konaklamaları, geri dönüşüm, atık, bina elektrik ve gaz tüketim rakamlarına kadar her günlük aktivite ölçüldü ve raporlandı. Sumitomo’nun (SHI) neden olduğu bu karbon bileşiklerinin miktarının belirlenmesi Demag UK, yan kuruluşa devam eden emisyon azaltım iyileştirmelerini desteklemek için bir kıyaslama sağladı.

Karbon Nötr Britanya’nın Kıdemli Çevre Danışmanı Caspar Eccles-Williams, benzer boyut ve çalışan sayısına sahip işletmelerle karşılaştırıldığında 153,81 ton CO2e’nin en düşük çeyrekte yer aldığını garanti ediyor. “Bu, iyi bir temel sağlıyor ve Sumitomo (SHI) Demag Birleşik Krallık ekibinin emisyonları azaltmak için halihazırda gösterdiği çabaların bir kanıtı. Bunu maraton içindeki sprint koşusuna benzetiyoruz. 2023’teki bu denetim, daha fazla iyileştirmenin yapılabileceği sıcak noktaların belirlenmesine yardımcı oldu” diye açıklıyor Casper.

Şirket, ISO 14064 ve Sera Gazı Emisyon Protokolü Muhasebe Standartlarını takip ettiği için kasıtlı olarak Karbon Nötr Britanya’yı seçti. Operasyon müdürü Andy Hannan, “Woodland Fund™, karbon kredilerinin ölçüldüğü, düzenlendiği, doğrulandığı ve denetlendiği meşru projeleri destekliyor” diyor.

Karbon dengeleme projelerinin tümü, Doğrulanmış Karbon Standardı (VCS), Altın Standart Gönüllü Emisyon Azaltımları (VER) ve Birleşmiş Milletler Sertifikalı Emisyon Azaltımları (CER) programları tarafından en yüksek standartlara göre onaylanmıştır. CO2 emisyonlarındaki küresel eşitsizlikleri dengelemek için Sumitomo (SHI Demag Birleşik Krallık’ın denkleştirmeleri, iş ilkeleriyle yakından uyumlu dört uluslararası Woodland Fund™ projesini finanse ediyor. Bunlar arasında enerji azaltımı, sosyo-ekonomik ve çevresel eğitim, yeniden ağaçlandırma ve biyolojik çeşitlilik yer alıyor.

Genel müdür Nigel Flowers şunları ekliyor: “Çabalarımız bu sertifikasyonla sınırlı kalmayacak. Dünyanın önde gelen enerji tasarruflu kalıplama makineleri tedarikçilerinden biri olarak, 2023 ve sonrasında hem şirket içinde hem de müşterilerimizle birlikte sürdürülebilirliğe odaklanmamızı hızlandıracağız.”

BM Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli’nin (IPCC) son raporuna göre önümüzdeki beş yıl, iklim gidişatını değiştirmek açısından en kritik yıl olacak. İşbirliği, ölçek ve daha hızlı bir tempo gerektirir. BM paneli tarafından yapılan araştırmalar, iklim değişikliğinin en kötü etkilerinin 2030 yılına kadar geri döndürülemez olabileceğini öne sürüyor. Sumitomo (SHI) Demag UK, Carbon Neutral Britain ile ortaklık kurarak, tedarik zincirindeki daha fazla işletmeyi ortadan kaldırılamayan emisyonları dengelemeye teşvik edebileceğini umuyor.

Benzer Yazılar