Bormioli Pharma “Plastik Akademisi”ni Başlatıyor

Yazar: plastoday

Farmasötik ambalaj ve tıbbi cihaz üreticisi Bormioli Pharma, genç yetenekleri plastik işleme teknisyeni mesleğine kazandırmak için tasarlanmış bir eğitim projesi olan Plastik Akademisi’ni Ekim ayında başlatıyor.

Parma yakınlarındaki Castelguelfo fabrikasında gerçekleştirilecek ileri düzey eğitim kursu toplam üç hafta sürecek ve İnsan Kaynakları sektöründe önde gelen Fransız çok uluslu ve Avrupa’nın beşinci büyük istihdam kurumu olan Synergie Italia ile işbirliği içinde tasarlandı.

Bormioli Pharma Grubu’nun Plastik Bölümü İK Müdürü Debora Grieco, “Uzman bir üretim şirketi olarak, plastik üretim süreçlerine ilişkin yüksek beceri ve bilgileri aktarabilecek son derece profesyonelleştirici bir yol sunarak eğitim dünyası ile iş dünyası arasındaki boşluğu doldurma ihtiyacı hissediyoruz” diyor. “Bunu yapmak için, dahili eğitmenlerin ve harici uzman öğretmenlerin dahil olduğu dersleri pratik öğrenmeyle birleştirmek istedik.”

Synergie İtalya CEO’su Giuseppe Garesio, “Synergie, uzun süreli güven ve işbirliği ilişkileri kurmak amacıyla her zaman yenilikçi, üst düzey işe alım ve seçme çözümleri sunmaya kendini adamıştır” dedi. “Bu bağlamda akademiler, adayların şirket faaliyetlerini ve süreçlerini ilk elden deneyimlemelerine, şirketlerin ise hedeflenen yolda adayların beceri ve yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanıyan eşsiz bir fırsatı temsil ediyor.”

Eğitim, plastik işleme dünyasını tam olarak anlamak için gerekli olan tüm ana konuları kapsamakta ve hammadde ve kalıp tasarımının temellerinden çeşitli plastik işleme teknolojileri ve ürün kalitesine kadar uzanmaktadır.

Projenin gerçek değeri katılımcılara sağlam bir teknik temelin yanı sıra Bormioli İlaç Grubuna katılma konusunda somut bir olasılık sağlamaktır. Hatta Plastik Akademisini tamamladıktan sonra, en çok hak eden öğrencilere şirkette teknik rollerde yer almaları için bir iş sözleşmesi teklif edilecek.

Benzer Yazılar