LyondellBasell Medikal Plastiklerde Yılın Şirketi Seçildi

Yazar: plastoday

Frost & Sullivan‘a göre mega trendlere odaklanma ve küresel operasyonel ölçek, LyondellBasell’i medikal plastik endüstrisinde lider konuma getiriyor.

LyondellBasell, Frost & Sullivan tarafından medikal plastik segmentinde 2023 Yılın Küresel Şirketi seçildi. Rotterdam merkezli şirket, Frost & Sullivan’ın medikal plastik endüstrisinde yürüttüğü araştırma sonucunda ödüle layık görüldü.

Frost & Sullivan yaptığı açıklamada, petrokimya değer zinciri boyunca faaliyet gösteren lider bir kimyasal ve polimer üreticisi olan LyondellBasell’in Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik’te stratejik olarak konumlanmış yaklaşık 100 üretim tesisine sahip olduğunu belirtti. Çeşitli müşteri segmentlerine hitap etmektedir ve 30’dan fazla poliolefin (polipropilen ve polietilen) sınıfı içeren Purell ürün yelpazesi aracılığıyla ağırlıklı olarak tıbbi plastik endüstrisinde faaliyet göstermektedir. Frost & Sullivan, aynı zamanda, Purell markasının penetrasyonunu daha geniş tıbbi uygulamalar için genişleterek sürekli ürün geliştirme ve piyasaya sürmeyi vurguluyor.

Frost & Sullivan’a göre LyondellBasell’in Purell Sağlık Hizmeti Konsepti bir çok avantaj sağlıyor:

  • Tutarlı formülasyonlar
  • Müşteriye özel tedarik çözümleri
  • En az iki yıllık değişiklik bildirimi
  • AB/ABD farmakope uyumluluğu
  • İlaç Ana Dosyası (DMF) listeleri

Frost’un kıdemli araştırma analisti Saurabh Ajay Todi, “LyondellBasell’in endüstriyel mega trendleri göz önünde bulundurarak ürün geliştirmeye stratejik odaklanması, ona ilk hamle avantajı sunuyor. Bu, geniş operasyon ölçeğiyle birlikte onu medikal plastik endüstrisinde lider konuma getiriyor” dedi.

Frost & Sullivan, LyondellBasell’in Circulen portföyü altındaki geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir bazlı ürün yelpazesine de dikkat çekti. Circulen markası, moleküler/gelişmiş geri dönüşüm süreci kullanılarak üretilen Circulen Revive polimerlerini ve kullanılmış yemeklik yağ gibi yenilenebilir, biyo bazlı hammadde kullanılarak üretilen CirculenRenew polimerlerini içerir. Frost & Sullivan’a göre polibüten-1 (PB-1), PVC’ye bir alternatif sunuyor ve şirketin gelecekteki trendleri belirleme ve talep arttığında avantajlı bir başlangıç ​​yapma becerisini yansıtıyor.

“LyondellBasell’in odağını geleneksel iş konseptlerinden döngüsel modellere kaydırması, ürünlerini yeniden markalaştırması ve bunları küresel mega trendlerle uyumlu hale getirmesi, onu tıbbi uygulamalar için sürdürülebilir plastik tedariğinde liderlerden biri olarak konumlandırıyor. Sağlık hizmeti OEM’leriyle yakın işbirliği içinde çalışıyor, onların ihtiyaçlarını ve zorluklarını anlıyor, ve onlara yardımcı olacak özel çözümler sağlıyor,” dedi Todi.

Benzer Yazılar