KraussMaffei “PowerPrint” 3D Yazıcıyı Satın Alınabilir Hale Getiriyor

Yazar: plastoday

KraussMaffei, powerPrint büyük ölçekli yazıcının eklemeli üretim için yeni uygulama alanları açtığını söylüyor. K2022’de tanıtılmasından bu yana, çok çeşitli fiber takviyeli ve birleştirilmiş malzemeler için başarıyla test edilmiştir. Katkılı Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rolf Mack’e göre, “powerPrint, müşterinin tesisinde en yüksek endüstri ve kalite standartlarına sahip müşteri için özel parçalar üretmeye hazır.”

3D nesnelerin uygun maliyetli üretiminin temeli, termoplastiklerin granül formda ve ekstruder bazlı basınç oluşumunda (nozul alanı 2 ila 20 mm) kullanılmasıdır. Uluslararası bir şirket olarak KraussMaffei, ekstrüzyon, enjeksiyon kalıplama ve reaksiyon proses makineleri için sistemler üretir ve bu kapsamlı proses bilgisini, eklemeli imalat gibi yeni teknolojiler geliştirmek için kullanabilir.

Şirket, böylece powerPrint’in aynı zamanda yüksek ürün kalitesiyle birlikte yüksek çıktı oranı (30 kg/saat’e kadar) sunduğunu iddia ediyor.

Büyük ölçekli yazıcı, 2m x 2,5m x 2m’ye kadar boyutlara sahip bileşenleri bağımsız olarak ve 350°C’ye kadar bir sıcaklıkta manuel müdahale olmaksızın üretir. Parçalar makineden ön taraftan bir kapı aracılığıyla veya ısıya dayanıklı mahfazadaki katlanır tavan aracılığıyla vinçle çıkarılır. Vakumla sabitlenmiş baskı plakaları sayesinde baskı işleri hızla değiştirilebilir. KraussMaffei, özel olarak geliştirilmiş bir insan-makine arayüzünün, cihazın sezgisel ve basit bir şekilde çalıştırılmasını sağladığını söylüyor. Akıllı makine tasarımı ayrıca yüksek düzeyde iş güvenliği sağlar.

PowerPrint, takım ve kalıp üreticileri, paketleme, lojistik ve otomotiv endüstrisi gibi sürekli olarak yüksek ürün kalitesine sahip geniş formatlı nesneler gerektiren tüm endüstriler için uygundur.

PowerPrint’in ilgilerini çekip çekmediğini kendi gözleriyle görmek isteyen şirketler için KraussMaffei, satın almaya alternatif olarak talep üzerine baskı hizmetini de sunuyor. Bu hizmette, uygulamalar müşteri spesifikasyonlarına ve teknik olanaklara göre tasarlanır ve ardından yazdırılır. KraussMaffei ayrıca son işlemeyi de üstlenir. PowerPrint, diğerlerinin yanı sıra vakum infüzyon işlemi için bir kalıplama aracı, bir kum döküm kalıbı ve bir yükleme sütunu gibi çeşitli bileşenleri bu şekilde zaten uygulamıştır.

Benzer Yazılar