KrausMaffei Group’ta Yeni Liderlik

Yazar: plastoday

KraussMaffei Group’un CEO’su olarak dört yıl hizmet verdikten sonra Dr. Michael Ruf, 31 Aralık 2022 itibarıyla kendi isteğiyle bu görevi bırakacak. Yerine Sinochem’in uzun süredir çalışanı olan Li Yong geçecek.

KraussMaffei Group GmbH, 2018’den bu yana, dünyanın önde gelen kimyasal holdinglerinden biri olan Sinochem’in çoğunluk hissedarı olduğu Şanghay Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören bir anonim şirket olan KraussMaffei Company Limited’in bir parçasıdır.

Ruf, 31 Aralık 2022 tarihine kadar KMG Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak kalacak ve ardından sorumlulukları 1 Ocak’ta Li’ye devredecek.

Ruf, Nisan 2019’dan beri KMG Yönetim Kurulu’nun bir üyesidir. Başlangıçta Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Nisan 2020’den beri KMG ve KraussMaffei Company Limited’in CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Li Yong, yaklaşık yirmi yıldır Sinochem’de çeşitli yönetici, operasyonel ve proje yönetimi pozisyonlarında çalışmaktadır. Kariyerinin üçte birini yurtdışında geçirerek etkileyici bir kültürlerarası işbirliği deneyimi hazinesi elde etti.

Denetim Kurulu Başkanı Bai Xinping, Ruf’a bağlılığı ve KraussMaffei’de “son yıllarda görülmemiş bazı zorluklar” boyunca yıllarca süren liderliği için teşekkür etti ve kendisine en iyisini diledi. Ruf, şirketi önemli ölçüde geliştirdi ve süreçlerini, teknolojisini, stratejisini ve site gelişimini kapsamlı bir şekilde modernize etti.

Geleceğe ve KraussMaffei’ın rekabet gücüne büyük güven duyduğunu da sözlerine ekledi. “Uluslararası deneyimi ve özellikle Asya’nın büyüyen pazarlarına ilişkin derin bilgisi ile Li Yong, zaten başlamış olan şirket dönüşümünü sürdürmek ve KraussMaffei’ı eski gücüne geri döndürmek için kesinlikle doğru kişidir.”

Benzer Yazılar