Alpla ve Glatfelter’dan Kuru Şekillendirme Teknolojisi Ortaklığı

Yazar: plastoday
Alpla Glatfelter Selüloz

Küresel ambalaj çözümleri sağlayıcısı Alpla Group ve önde gelen mühendislik malzemeleri tedarikçisi olan ortak girişim ortağı Glatfelter Corporation, İsveçli start-up Blue Ocean Closures (BOC) ile ortaklık kurduklarını duyurdular.

Merkezi Värmland bölgesinde bulunan BOC, doğal elyaf bazlı kapaklar ve diğer kalıplanmış ambalaj ürünleri üretmek için kuru şekillendirme teknolojisinden yararlanıyor.

Alpla‘nın Kurumsal Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Direktörü Christian Zmölnig, Alpla’nın alternatif, biyo-bazlı ambalaj malzemelerinin araştırılmasına ve kullanılmasına sürekli olarak yatırım yaptığını söyledi. “Şimdi Glatfelter ve BOC ile yeni işbirliğine uzmanlığımızı katmayı dört gözle bekliyoruz.”

Üç şirket birlikte çalışacak. Alpla ve Glatfelter, tamamen biyolojik bazlı ve potansiyel olarak okyanusta biyolojik olarak parçalanabilir vidalı kapaklar dahil olmak üzere yüksek kaliteli selüloz bazlı ürünlerin geliştirilmesine yatırım yapacak. İşbirliği, BOC’nin ürün geliştirme sürecini daha da güçlendirecek ve yeni kapanışları için pazarlama süresini kısaltacak.

Glatfelter ve BOC ile olan ortaklık, Alpla’nın döngüsel ekonomiye artan yatırıma yönelik stratejik odağı ile uyumludur. Dört prensip – Değiştir, Azalt, Yeniden Kullan ve Geri Dönüştür – ileriye dönük faaliyetleri ilerletmek ve eylem alanlarını belirlemek için çok önemlidir.

Alpla için, Değiştirin faaliyet alanı, ürün portföyünü genişletmek ve tamamlamak için alternatif, biyo-bazlı ve geri dönüştürülebilir malzemelerin araştırılmasını ve kullanılmasını içerir. Bu bağlamda, şirket 2019’dan beri kağıt bazlı şişelerin geliştirilmesi konusunda Paboco adlı bir şirketle de çalışıyor; ayrıca, 2018’de halka evde gübrelenebilir bir kahve kapsülü tanıttı.

Benzer Yazılar

Yorum Yap