BASF ‘ten Pil Malzemeleri için 4,5 Milyar €’luk Yatırım

Yazar: plastoday
BASF Pil Geri Dönüşüm

Elektromobiliteye geçiş sırasında BASF, pil malzemelerine ve geri dönüşüme odaklanmasını daha da güçlendiriyor. Şirket, büyüme planını uygulamak için 2022 ve 2030 yılları arasında pil malzemelerine 3.5 milyar € ila 4.5 milyar € değerinde yatırım hedefliyor.

BASF‘nin yakın zamanda açıklanan uzun vadeli pil malzemeleri stratejisi, 7 milyar Euro’yu aşan 2030 satış hedefiyle pil malzemeleri ve ana metal hizmetleri için iddialı bir büyüme planı ortaya koyuyor.

Bu arada BASF, ayrı bir mobil emisyon katalizörleri, otomotiv katalizörleri geri dönüşümü ve ilgili değerli metal hizmetleri birimi kuracak. Yeni kuruluşun adı BASF Otomotiv Katalizörleri ve Geri Dönüşüm olacak.

Yeni bağımsız yapı, işletmeyi içten yanmalı motor pazarında yapılacak değişikliklere hazırlayacak ve gelecekteki stratejik seçeneklere olanak tanıyacaktır. Yeni kuruluş küresel olarak faaliyet göstermeye devam edecek ve yaklaşık 20 üretim tesisi ve 4.000’den fazla çalışandan oluşacak.

Süreç  Ocak 2022’de başlayacak ve 18 aya kadar sürmesi bekleniyor. Bu süreç boyunca BASF’nin en büyük önceliği müşterileri, ortakları ve çalışanları için iş sürekliliğidir.

Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Markus Kamieth, “BASF, portföyünü sürekli olarak değerlendiriyor ve bu işe daha fazla girişimci özgürlük ve çeviklik kazandırmak istiyoruz, böylece pazarlarının ve müşterilerinin ihtiyaçlarına daha da iyi odaklanabiliyor” dedi.

BASF Otomotiv Katalizörleri ve Geri Dönüşüm, merkezi Iselin, New Jersey’de bulunan ayrı bir tüzel kişilik yapısı olacak ve CEO olarak Dirk Bremm tarafından yönetilecek.

Dirk Bremm, “BASF’nin mobil emisyon katalizörleri ve geri dönüşüm iş birimleri endüstri lideri yenilikçilerdir” dedi. “Önümüzdeki fırsatları değerlendirmek ve müşterilerimizin dünya çapında giderek artan emisyon düzenlemelerini karşılamalarına yardımcı olacak çözümler geliştirmeye ve sunmaya devam etmek için kendini işine adamış ve yetenekli ekiplerimizle çalışmaktan heyecan duyuyorum.”, dedi.

 

Benzer Yazılar

Yorum Yap