Greiner , PET Yoğurt Kavanozu Çıkartıyor

Yazar: plastoday 907 views0

Greiner Ambalaj PET Yoğurt

Greiner Packaging, İsviçre’deki süt ürünleri şirketi Molkerei Fuchs için cam görünümlü yoğurt ambalajı üretiyor. Bu yenilikçi plastik ürün, çok daha hafif ve aynı zamanda kırılmaz. Yine de çok iyi bariyer özelliklerine sahip.

Esas olarak aileler ve çok kişili haneler için tasarlanan 500 gramlık PET yoğurt, geçmeli kapağı sayesinde tekrar kapatılabilir olarak dizayn edildi. Bu da onu sürdürülebilir bir çözüm haline getiriyor. Diepoldsau’daki Greiner Packaging‘den Rorschach’taki süt ürünleri tesisine olan kısa teslimat mesafesi de, tedarikçi için belirleyici faktörlerden biriydi.

PET kutu zaten bir süredir piyasada. Zamanla, bariyer özellikleri ve oksijen geçirgenliği açısından istikrarlı bir şekilde gözden geçirilmişti. PET malzemenin şeffaflığı da daha iyi bir cam görünümü sağlamak için geliştirildi.

2019’dan beri Molkerei Fuchs, bu yeni PET kutularda Migros Doğu İsviçre süpermarket kooperatifine özel olarak çilek, dört meyve ve vanilya ve ravent yoğurtlarını tedarik ediyor.

Ve Molkerei Fuchs, bu paketleme çözümü üzerinde Greiner Packaging ile çalışmaya devam etmeyi seçti. Greiner Packaging’in K3 kapları uzun yıllardır süt ürünleri şirketine teslim edildi ve şimdi yeni PET kutu biçiminde ürün yelpazesine başka bir ambalaj yeniliği eklenmiş oldu.

“Birkaç yıldır Molkerei Fuchs ile yakın çalışıyoruz. Greiner Packaging İsviçre’de kilit müşteri yöneticisi olan Antonios Kampouris, amacımız her ürün ve her hedef grup için mükemmel ambalaj çözümünü bulmak ve bunu sürekli iyileştirmek için çalışmak, ”dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>