Mauser IBC ve Plastik Bidon Üretimini Genişletiyor

Yazar: plastoday 80 views0

Mauser IBC

Mauser Packaging Solutions, Gebze, Türkiye’deki tesisinde IBC ve plastik bidon üretim kapasitesini genişletmek için son teknoloji ekipmanlara önemli yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlar aynı zamanda bölgedeki yenilenmiş ambalajların toplanmasını ve tedarik edilmesini de destekleyecek.

Yeni bir plastik varil hattının kurulumunun 2021’in dördüncü çeyreğinde tamamlanması ve ardından 2022’nin başlarında Orta Düzey Dökme Konteyner (IBC) şişeleri için yeni bir şişirme makinesi kurulumunun tamamlanması bekleniyor. Bu yatırımlar Mauser‘in müşterilere daha iyi hizmet vermesini sağlayacak ve yenilenmiş IBC’ler ve plastik variller için artan yerel pazar talebini karşılayacak.

Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Mısır, Ürdün, İsrail, Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkeler de dahil olmak üzere çevre bölgelere endüstriyel ambalaj çözümlerinin ana tedarikçisi olarak, saha genişletme müşteri büyüme stratejilerini destekleyecek ve büyüyen Orta Doğu ve Doğu Avrupa pazarlarına yönelik ihracata daha fazla destek sağlayacaktır.

Tesisin Genel Müdürü Gönül Olcay, “Bu yatırım, bölgedeki ayak izimizi daha da genişletmek ve benzersiz kalite ve müşteri hizmeti sunmak için müşterilerimizle ortak olmak için süregelen kararlılığımızı gösteriyor” dedi.

İstanbul’a 50 km uzaklıkta bulunan Gebze Türkiye tesisi, 1974 yılında çelik varil üretimine başladı. Geçen 45 yılda tesis, kapasitelerini ve ürün portföyünü plastik variller ve IBC’lerin yanı sıra yenileme hizmetlerini de içerecek şekilde genişletti. Tesis ayrıca maksimum temizlik ve hijyenle üretilen ambalajlar için uluslararası kabul görmüş bir standart olan gıda güvenliği ISO 22000 sertifikasına sahiptir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>