Otomotivi Geri Dönüştürülmüş Malzemelerle Hızlandırmak

Yazar: plastoday 186 views0

Plastic Omnium TotalEnergies Geri Dönüşüm Otomotiv

TotalEnergies ve Plastic Omnium‘un geri dönüştürülmüş polipropilenden yapılmış yeni plastik bileşikler tasarlamak ve geliştirmek için güçlerini birleştirdiğini duyurdu. Bu amaçla şirketler, otomotiv endüstrisinde kullanıma uygun yeni tür geri dönüştürülmüş malzemeler oluşturmak için inovasyon ve mühendislik becerilerini bir araya getirmek için stratejik bir ortaklığa girdiler. Endüstrinin şu anda geçmekte olduğu geniş kapsamlı dönüşümü desteklemeyi amaçladılar.

Geri dönüşüm, değerli plastik kaynakların çöp sahasından veya yakmadan uzaklaştırılmasının ötesinde faydalar sunar. Endüstriyel ve evsel atık akışlarından elde edilen %20 ila %100 geri dönüştürülmüş malzemeleri içeren geliştirilecek yeni malzemeler, aynı zamanda, işlenmemiş malzemelerin kullanılmasından altı kat daha düşük bir CO2 etkisine sahip olacaktır.

TotalEnergies Polimerler Kıdemli Başkan Yardımcısı Valérie Goff’un belirttiği gibi: “Plastik Omnium ile olan bu ortaklık, her zamankinden daha yüksek ve çevre dostu geri dönüştürülmüş plastik malzemeler geliştirmek için işbirliği ve yeniliğin harika bir örneğidir.”

Plastikler, otomotiv endüstrisinin karbon emisyonlarını azaltmada kilit rol oynuyor. Aerodinamik performansı iyileştirmeyi ve araçların toplam ağırlığını azaltmayı kolaylaştırarak içten yanmalı araçlar tarafından kullanılan yakıt miktarını azaltmaya ve elektrikli araçların özerkliğini artırmaya yardımcı olurlar.

Bununla birlikte, otomotiv endüstrisinde geçerli olan zorlu estetik ve güvenlik standartlarını da karşılamaları gerekir, bu da geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımını özellikle zorlu bir teklif haline getirir.

Plastic Omnium Intelligent Exterior Systems Başkanı ve CEO’su Stéphane Noël, “Plastik malzemelerin geri dönüştürülmesi, üreticiler olarak bizim için bir meydan okuma ve gezegenimiz için hayati bir konu” dedi.

“Bu heyecan verici ortaklık, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin karbon nötr olma hedeflerini yansıtan, daha iyi entegre edilmiş ve daha çevre dostu yanıtlar vermenin yolunu açıyor.” şeklinde bir ekleme de yaptı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>