P&G ve Rhinostics Covid Testleri için Ortaklık Yapıyor

Yazar: plastoday 963 views0

P&G Rhinostics iMFLUX

P&G ‘nin bir yan kuruluşu olan iMFLUX, şirketin COVID-19 testlerinin kullanılabilirliğini olumlu yönde etkileme çabaları kapsamında tamamen enjeksiyonla kalıplanmış yeni bir polipropilen burun çubuğu geliştirdi.

Rhinostics, otomatik sarf malzemeleriyle COVID testi iş akışından maliyetleri ve zamanı ortadan kaldırırken numune toplamayı iyileştirmek için yenilik getiriyor.

P&G, klinik laboratuvar pazarını piyasaya sürmek için yeni burun çubuğunu Rhinostics’e lisanslıyor. P&G, toplulukların tedarik kıtlığını gidermelerine yardımcı olmayı öncelikli olarak hedeflemektedir. Ayrıca COVID-19 salgını sırasında laboratuvarların ve tedarik zincirlerinin karşılaştığı zorluklara karşı yaratıcı çözümler getirme taahhüdünün bir parçası olarak da sürüntü çubuğunu geliştirdi. Proje, P&G’nin Kişisel Sağlık Hizmetleri işinden gelen kaynaklar ile plastik enjeksiyon kalıplama pazarı için kalıp tasarımı ve proses teknolojisi yeniliğine odaklanan bir yan kuruluş olan iMFLUX arasında bir işbirliğiydi. Çubuklar yetersiz kalmaya devam ediyor. Ve COVID-19 salgınıyla mücadelede kritik öneme sahip. Şirketler, nazal sürüntü çubuğunun benzersiz özelliklerinin onu hem PCR hem de antijen bazlı testler için daha iyi bir malzeme seçimi yaptığına inanıyor. Bu çubuklar, yeni ev tipi test kitleri virüs algılama pazarına hızla yayıldıkça, taşıma ve laboratuvarda işleme döngü süresini azaltacak. Böylece de laboratuvar kapasitesini artıracak.

P&G Kıdemli Başkan Yardımcısı ve iMFLUX CEO’su Mary Wagner’in yaptığı açıklama şu şekilde oldu. “P&G tarafından geliştirilen burun sürüntüsünün Rinostics çabaları aracılığıyla piyasaya sürüldüğünü görmekten gurur duyuyoruz. Bu programa başladığımızda, amacımız yalnızca COVID-19 çubuk tedariğindeki darboğazları hafifletmeye yardımcı olmak ve sorunu giderecek yeni bir toplama cihazı getirmekti.”

Rhinostics, P&G polipropilen burun çubuğunu Sınıf I Muaf tıbbi cihaz olarak kaydetmeyi planlıyor. SARS-CoV-2 enfeksiyonunun saptanması için altın standart olan rPT-PCR testi ile evde test için Acil Kullanım İzni başvurusu yapacak. Bu lisans sözleşmesi, kısıtlı pazarda rahatlama sağlama, test sonuçlarını hızlandırma ve grip gibi gelecekteki test ihtiyaçları için bir çözüm olma potansiyeline sahiptir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>