PlastIQ Eğitim Merkezi ENGEL Tarafından Duyuruldu

Yazar: plastoday 32 views0

PlastIQ Engel Eğitim

Enjeksiyon kalıplama makinesi üreticisi ENGEL, PlastIQ firmasına tedarik ettiği yeni makinelerle Belçika’daki plastik endüstrisindeki uzmanların ileri eğitimini destekliyor.

Eğitim kurumu PlastIQ, kapsamlı enjeksiyon 4.0 paketleri içeren iki enjeksiyon kalıplama makinesini teslim aldı. Hem geleceğin hem de deneyimli enjeksiyon kalıplama uzmanları eğitmeye başlayacak.

PlastIQ’nun Kortrijk’teki Dairesel Malzeme Merkezinde ENGEL kolonsuz Victory 330/80 devreye alındı. Başka bir e-Victory 310/80 kolonsuz plastik enjeksiyon makinesi Genk’teki T2 Master Kampüsü’nde bulunmaktadır. Hem PlastIQ hem de ENGEL Benelux iki lokasyonda eğitim kursları sunmaktadır. PlastIQ kursları öncelikli olarak enjeksiyon kalıplama sürecine odaklanırken ENGEL tarafından düzenlenen kurslar CC300 makine kontrol ünitesi ile ilgilenir, enjeksiyon kalıplama süreçlerini otomatikleştirir ve ENGEL plastik enjeksiyon makineleri ve robotlarının bakımını yapar.

PlastIQ işbirliği ENGEL Benelux’ün bölgedeki eğitim olanaklarını daha da genişletmesini sağlıyor. ENGEL, Belçika’nın Oostakker şehrindeki satış ve servis ofisinde ve Houten’deki Hollandalı yan kuruluşunda kendi eğitim merkezlerini halen işletmekte.

PlastIQ’ya tedarik edilen iki eğitim makinesinin her biri ENGEL viper lineer robot ve ENGEL’in inject 4.0 programından akıllı yardım sistemleri ile donatılmıştır. PlastIQ, eğitim katılımcılarını son plastik enjeksiyon teknolojisi ile tanıştırmak için plastik endüstrisindeki ilerleyen dijitalleşmeye burada yanıt veriyor.

Örneğin, malzeme karışımındaki veya makine ortamındaki değişikliklerden kaynaklanabilen proses parametrelerindeki dalgalanmalar, akıllı yardım sistemlerinin potansiyelini somut bir şekilde iletmek için simüle edilebilir.

İleri eğitime ek olarak, iki ENGEL plastik enjeksiyon makinesi ortak şirketler ve diğer enstitülerle araştırma ve geliştirme projeleri için kullanılır. PlastIQ’nun misyonu, eğitim ve endüstri arasında bir ağ oluşturmak, plastik teknolojisindeki yeterlilik seviyesini güçlendirmek ve gençleri plastik endüstrisinde bir kariyer düşünmeye teşvik etmektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>