SC Johnson ve FC Liverpool Plastik Şişeleri Geri Dönüştürüyor

Yazar: plastoday 396 views0

Sc Johnson FC Liverpool

Ev ürünleri şirketi SC Johnson, Racine, WI, her sezon Anfield stadyumunda kullanılan 500.000’den fazla plastik şişe için kapalı döngü bir geri dönüşüm sistemi oluşturmak üzere Liverpool Futbol Kulübü (FC) ile ortaklık kurdu.

Goals for Change ortaklığı sayesinde, Anfield’daki Liverpool FC maçlarına katılan taraftarlar, plastik içecek şişelerini özel olarak işaretlenmiş kutulara koyabilecekler. SC Johnson plastiği toplayacak ve bunu şirketin temizlik ürünü markalarından biri olan Mr Muscle için yeni tetikli şişeler oluşturmak için kullanacak.

SC Johnson başkanı ve CEO’su Fisk Johnson hazırladığı bir açıklamada, “Plastik atık, bu ve gelecek nesiller için gezegenimiz için bir tehdittir” dedi. “SC Johnson’da, bu kritik çevre sorununu çözmek için hepimizin bir sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. Liverpool FC ile ortaklığımız, SC Johnson’ın plastik geri dönüşüm döngüsüne yardımcı olmak için futboldan yararlanarak bu küresel soruna başka bir yerel çözüm yarattığı için atıksız bir dünya vizyonumuzu ilerletmek için attığı birçok adımdan biri.”

SC Johnson’a göre Liverpool FC, Birleşik Krallık’ta bir atık akışını belirli bir ürüne bağlayan ilk profesyonel spor takımıdır. Ortaklık ayrıca geri dönüşüm ve plastik atık sorunu hakkında tüketici bilincini artırıyor.

Goals for Change, kulübün Birleşik Krallık, Asya ve Latin Amerika topluluklarında gençler için sürdürülebilirliği, sağlığı, hijyeni ve daha fazla ekonomik ve sosyal hareketliliği destekleyen bir dizi Liverpool FC girişiminin ilkidir. Ocak 2021’de kulüp, plastik şişelerden yapılmış futbol formaları, maç günü ikramları için biyolojik olarak parçalanabilen çatal bıçak takımı ve plastik koltukların geri dönüştürülmesini içeren The Red Way adlı bir sürdürülebilirlik girişimi başlattı.

SC Johnson’ın Liverpool FC ile ortaklığı, Milwaukee’nin beyzbol ve basketbol takımları Brewers ve Bucks ile benzer bir işbirliğine dayanıyor. 2021 beyzbol sezonunun başında başlayan bu ortaklıkta şirket, American Family Field’da polietilen tereftalat (PET) içecek kaplarını topluyor ve Scrubbing Bubbles temizleyici için şişelere dönüştürüyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>