Arburg, RAPID TCT 2022’de PEEK İşlemeye Odaklanacak

Yazar: plastoday
Arburg RAPID TCT


RAPID + TCT 2022’de Arburg‘un fuar standında iki Freeformer 300-3X modeli ve işleri ayrıntılı olarak izlemek ve belgelemek için kullanılabilecek “ProcessLog” uygulaması sergilenecek.

Arburg Inc‘in Genel Müdürü Friedrich Kanz şunları söyledi: “Kuzey Amerika’daki pek çok şirket ek fikirler geliştiriyor ve bunu hızlı ve son derece yenilikçi bir şekilde yaptığı için çok fazla ilgi bekliyoruz. Bu, pazarı son derece dinamik hale getiriyor bu da APF sürecimiz ve Freeformer’larımız için mükemmel oluyor.”

Enjeksiyon kalıplamada da kullanıldığı gibi, plastikten malzeme seçiminin serbest olması, Arburg Plastic Freeforming’in belirleyici avantajlarından biri olarak ortaya çıkmıştır. Ek olarak, açık sistem, eklemeli olarak üretilen parçaların özelliklerinin özel olarak uyarlanmasına olanak tanır.

Arburg’un RAPID + TCT 2022’deki varlığı, özellikle havacılık, otomotiv, medikal ve tüketim malları sektörlerinde konumunu daha da genişletmeyi amaçlıyor. Detroit’teki odak noktası, ULTEM veya PEEK malzemeleri, esnek malzemelerin işlenmesi, polipropilen parçalar, sert/yumuşak kombinasyonlar ve “ProcessLog” uygulamasıyla süreç izleme gibi yüksek sıcaklık uygulamaları olacaktır. Arburg, ortağı OTEC ile birlikte, titreşimli son işlem ve varil yuvarlama gibi, eklemeli olarak üretilen parçaların enjeksiyon kalıplı parçalarla karşılaştırılabilir yüzey kalitelerini nasıl elde ettiğini gösterecek.

Freeformer 300-3X, havacılık uygulamalarına uygun, kalıcı olarak alev geciktirici ve düşük dumanlı bir malzeme olan ULTEM 9085 gibi yüksek sıcaklıktaki malzemeleri ve ayrıca biyouyumlu, yeniden emilebilir, sterilize edilebilir ve FDA onaylı orijinal malzemeleri işleyebilir. Etkinlikte, yüksek sıcaklıktaki Freeformer tıbbi olarak onaylanmış bir PEEK granülünü işleyecektir.

Freeformer, tıbbi teknoloji, havacılık ve otomotiv endüstrilerinin yanı sıra araştırma ve geliştirmede de kullanılmaktadır.

Kuzey Amerika pazarı hem yerel hem de uzaktan hizmetten, süreç izleme tekliflerinden ve müşteri siparişleri ve özel malzemelerin işlenmesi için destekten yararlanır. Arburg müşterilerinin, en başından itibaren yüksek standartta üretim yapmasına yardımcı olan, tüm değer zincirindeki bu bilgi birikimidir.

Benzer Yazılar