DuPont ‘un Markaları Yenilenebilir Enerji ile Çalışacak

Yazar: plastoday
DuPont Kevlar Tyvek Nomex

DuPont, ikonik markaları Kevlar, Nomex ve Tyvek’in operasyonlarında yenilenebilir elektrik kullanılarak üretim yapacağını duyurdu. DuPont bu dönüm noktasına, 2022 operasyonlarında tüketilen enerjiyi karşılamak için Nisan ayının başlarında yenilenebilir enerji kredileri (REC) satın alarak ulaştı.

Bu, şirketin yenilenebilir enerji hedefine ulaşma ve 2030 Sürdürülebilirlik Hedefleri’nin bir parçası olarak iklim yönetimi konusunda hareket etme taahhüdünün altını çiziyor.

Leland Weaver, “DuPont’ta, küresel topluluklarımızı etkileyen iklim krizini ele almak için acil eyleme ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, dünya çapında insanları koruyan en güvenilir isimlerin gezegeni korumak için daha fazlasını yapmasından gurur duyuyoruz” dedi. DuPont Su ve Koruma Başkanı, “Yenilenebilir enerji kredileri tedarik etmek, sürdürülebilirlik yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşıdır. Küresel operasyonlarımızda enerji verimliliğine bağlılığımızı sürdürüyoruz.” dedi.

DuPont’un sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak, şirketin İklim Üzerine Harekete Geçme hedefi, 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını %30 azaltmak ve elektriğinin %60’ını yenilenebilir enerji kaynaklarından ve kredilerden temin etmeyi ve 2050 yılına kadar karbon nötr operasyonlar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

DuPont, İklim Grubu tarafından CDP ile ortaklaşa yürütülen ve faaliyetlerinde küresel olarak kullanılan elektriği yenilenebilir enerjiye kaydırmaya kararlı şirketleri bir araya getiren küresel bir çevre girişimi olan RE100’ün bir üyesidir.

2021’de şirket ayrıca NextEra Energy Resources, LLC’nin bir yan kuruluşu ile sanal bir enerji satın alma anlaşması (VPPA) imzaladı. VPPA projesinin 2023 yılında faaliyete geçmesi planlanıyor ve yerel şebekeye yılda yaklaşık 528.000 MWh rüzgar kaynaklı yenilenebilir elektrik sağlaması bekleniyor. Bu, şirketin bugünkü toplam elektrik ihtiyacının yaklaşık %25’ine eşdeğerdir.

Benzer Yazılar