Enjeksiyon Kalıp Teknolojisi, Çeşitli Üretim Adımlarını Birleştirir

Yazar: plastoday

Alman enjeksiyon kalıp tedarikçisi Braunform, 19-26 Ekim tarihleri ​​arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen K 2022’de zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan RotaricE² teknolojisini sergileyecek.

RotaricE² konsepti, montaj dahil olmak üzere çeşitli üretim adımlarını küçük bir alanda birleştirir. Teknoloji, 10 mm çapında ve 11 mm uzunluğunda bir Luer farmasötik başlık üretecek olan bir Allrounder More makinesinde Arburg tarafından sergilenecek.

Özellikle, çok bileşenli Braunform yan kapaklı enjeksiyon kalıbı, kapatma ve vida açma işlevlerini bir araya getirecektir. 4+4 boşluklu kalıp, 64+64’e kadar boşluklu modüler bir tasarımda kompakt bir seri kalıp için temel görevi görür. Ejektör tarafında altı işlev bir araya getirilmiştir. Çekirdek arka, boşluk başına iki sürgü, kapağın kaldırılması, kapakların ötelemeli kapaklanması, vidaların açılması ve son çıkarma. Modüller ayrı ayrı ortalanır ve kolayca erişilebilir ve elektrikli sürücüler, korozyona dayanıklı çelik, az yağlı yağlama ve yuvarlanma elemanı merkezleme sistemleri sayesinde genel tasarım temiz oda uyumludur. Difüzyon kaynaklı uçlar, meme tarafında kalıp ekinin soğumasını kolaylaştırır.

Şirket, kalıba servo elektrikli döner tahrikleri entegre ederek ve döner hareketi öteleme hareketine yeniden yönlendirerek, bir yolluk veya tercihen bir yan kapı sistemi etrafındaki sürgüler veya maskeleme cihazları ile, enjeksiyon kalıbı boşluklarının kompakt radyal düzenlemesini başardığını söyledi.

Sonuç olarak, Braunform, RotaricE² teknolojisi ile iki enjeksiyon kalıp ve makinesinin yanı sıra bir montaj hattı ihtiyacını ortadan kaldırarak toplam %45 üretim tasarrufu talep ediyor.

Braunform ortakları Ewikon ve Kistler’ın teknolojisi de pakete dahil oluyor:

  • Hızlı çalıştırma uzmanı Ewikon’un Akıllı Kontrol sistemi, sıcak tarafta gerçek zamanlı veri madenciliği sağlar. Sıcak yolluk sistemi Luer kapak için özellikle önemlidir, çünkü TPE bazlı ikinci bileşenin atış ağırlığı sadece 0,05 g’dır.
  • Kistler, taşıma sistemi tarafından ayıklanan kusurlu parçaları tespit etmek için her bir enjeksiyon kalıbı boşluğunda kullanılan iki dolaylı basınç sensörünü geliştirdi.

Benzer Yazılar