Sürdürülebilir BASF Malzemelerinden Konsept Ayakkabı

Yazar: plastoday

BASF ve ayakkabı tasarım evi Maddy Plant, konsept atletizm ayakkabısı MADGAMMA – Intertekk Saturn için BASF’nin yenilikçi malzeme çözümlerinin olanaklarını keşfetmek ve enerji verimli üretim sağlayan endüstri lideri teknolojileri kullanmak için işbirliği yaptı.

“Konsept ayakkabı, ayakkabıları sürdürülebilir ve aynı zamanda yüksek performanslı hale getirmek için kazanan fikirlerimizi içeriyor. BASF Performance Materials Asya Pasifik Tüketici Endüstrisi Başkan Yardımcısı Minli Zhao, “Amacımız, bu ileri teknolojileri ana akım ayakkabı üretimine getirmek” dedi.

MADGAMMA – Intertekk Saturn’ün temel özellikleri şunları içerir:

  • Ayakkabının üst kısmı %100 geri dönüştürülebilir monofilament fiber Freeflex TPU ile yapılmıştır. Freeflex, üstün konfor ve maksimum performans sağlamak için minimal dikiş çizgileri kullanarak ayağa uyum sağlar. Aynı zamanda hafiftir. Ek olarak, şeffaflığı tasarım esnekliği sağlar.
  • Freeflex TPU elastik elyaf ile örülmüş PET elyaftan yapılmış ayakkabının dili, yumuşak esneme performansı için kuru elastana alternatif olarak kullanılır. Organik çözücüler olmadan yapıldığı ve düşük maliyetli üretim süreçleri kullandığı için çevre dostudur.
  • Hafif, yüksek geri tepme ve biyo-bazlı Elastopan N PU serisi ile yapılan değiştirilebilir orta taban, geleneksel orta tabanlarla karşılaştırıldığında, PU biyo-dairesel malzemeden yapılmıştır ve daha sürdürülebilir olurken üstün yastıklama ve dayanıklılık sağlar. Başka bir değiştirilebilir orta taban seçeneği, daha düşük yoğunluğa, yüksek enerji geri dönüşüne sahip ve geri dönüştürülebilir TPU köpüğü ile yapılır. Değiştirilebilir orta tabanlarla, kullanıcılar farklı durumlar için orta taban seçebilirler.
  • %35 biyo-içerik içeren biyo bazlı Elastollan N TPU serisi ile yapılan ayakkabı sapı, harika bir sertlik sağlar. Daha iyi stabilite için burulma sistemi gibi yüksek performanslı spor ayakkabı bileşenlerini tamamlar.
  • Biyo bazlı Elastopan PU ile yapılan dış taban ve kafes, çekişi optimize etmek ve maksimum yüzey teması sağlamak için yüksek tutuşlu bir sırt deseni içerir. Yüksek performanslı malzeme ayrıca %30 biyo-içerik içerir.

Benzer Yazılar