Otomotiv Uygulamaları İçin Biyolojik PVC

Yazar: plastoday

Continental, otomotiv müşterileri için teknik ve dekoratif yüzey malzemelerinin üretiminde INOVYN’den BIOVYN, bio-atfedilmiş PVC kullanacak. Anlaşma, karbon ayak izini azaltmaya ve sürdürülebilir biyo-tabanlı ürünler için müşteri talebini karşılamaya yardımcı olacak.

BIOVYN, Roundtable on Sustainable Biomaterials (RSB) tarafından onaylanmış yeni nesil PVC kaliteleridir. Fosil bazlı hammaddelerden kaçınarak, %100 yenilenebilir bir hammaddeden yapılan “düşük” bir üründür. Bu yenilikçi ürün, geleneksel yolla PVC üretimine kıyasla %70’den fazla sera gazı tasarrufu sağlar.

Continental’in Yüzey Çözümleri iş alanını yöneten Dr. Dirk Leiß, “Büyük otomotiv üreticileri artık biyo-bazlı polimerler gibi daha sürdürülebilir hammaddeler talep ediyor” dedi. “Tamamen biyolojik olarak atfedilen PVC malzeme ile bu müşterilerin taleplerini karşılıyor, aynı zamanda daha fazla sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor ve aynı zamanda ürünlerin inovasyonunu destekliyoruz.”

INOVYN Polimerler İş Birimi Müdürü Inna Jeschke, “INOVYN ekibi, otomotiv sektöründeki müşterilerinin karbon ayak izini azaltmak için Continental ile çalışmaktan son derece gurur duyuyor. Biyo atfedilen PVC’nin ilk ticari üreticisi olarak, sürdürülebilirliği geliştirmek ve daha döngüsel bir ekonomi sağlamak için birlikte çalışırken tüm sektörlerden büyük ilgi gördük.”

Benzer Yazılar