Yüksek Bariyerli PVDC İçermeyen Gübrelenebilir Film

Yazar: plastoday

TIPA ve Aquapak Polymers Ltd, döngüsel ekonomiye uygun yeni malzeme paketleme çözümleri oluşturmak ve şu anda uygulanabilir alternatiflerin olmadığı daha geniş bir araştırma odaklı malzeme yelpazesi sunmak için güçlerini birleştiriyor. Ortaya çıkan en yeni çözüm, paketleme için yüksek bariyerli ve PVDC içermeyen gübrelenebilir filmdir.

TIPA, gıda ambalajları için evde gübrelenebilir şeffaf bir çözüm olan T.LAM 608’in yakın zamanda piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere bir dizi üst düzey gübrelenebilir film ve laminat geliştirdi.

Aquapak Hydropol, biyo-bazlı polimerlerle benzersiz bir sinerjiye sahip, Polivinil Alkol bazlı, yüksek performanslı, suda çözünür bir polimerdir. Çevreye istenmeden salınması durumunda geri dönüşüm akışları veya biyolojik olarak parçalanabilirlik yoluyla birden fazla kullanım ömrü sonu seçeneğini korurken bariyer ve güç işlevselliği sağlar.

Başlangıçta TIPA, pazara yeni yüksek bariyerli ve PVDC içermeyen gübrelenebilir film teknolojisi getirmek için Hydropol ile birlikte gübrelenebilir polimerlerin tanıtımına odaklanacak.

TIPA’nın kompostlanabilir polimerleri ile Hydropol’ün lamine edilmiş veya birlikte ekstrüde edilmiş bir film olarak, yeni karışımlarda veya kağıt üzerinde kaplamalar olarak kombinasyonu, hem birincil performansı hem de kullanım ömrünün sonunu hedeflerken döngüsel ekonomiye uyan yeni, uygun maliyetli tasarımlara olanak tanır.

Buna ek olarak, iki şirket organik olarak geri dönüştürülebilir kağıt bazlı ambalajların işlevselliğini artıracak gelecekteki geliştirmeler üzerinde çalışıyor.

TIPA CEO’su ve Kurucu Ortağı Daphna Nissenbaum, “Aquapak ile işbirliği, çok çeşitli kompostlanabilir çözümler yaratacak ve becerilerimizi birleştirmek için kapılar açacak, organik geri dönüşüm çözümlerini destekleyen sesleri yükseltecek ve tüketiciler için daha uygun alternatifler sunacak. ”

Aquapak CEO’su Mark Lapping, “Aquapak’ın TIPA ile işbirliği, hem işlevsel performansa hem de çevresel sorumluluğa sahip ambalaj tasarımını mümkün kılan bu yeni malzeme kombinasyonlarını ölçekte geliştirmek için her iki işletmenin yeteneklerini birleştiriyor.”

Benzer Yazılar